Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 13 grudnia. Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
15/06/2016 - 06:00

Bp Andrzej Jeż dofinansuje pobyt młodzieży w Krakowie

Bp Andrzej Jeż wesprze materialnie młodzież uczącą się i studiującą, która wybierze całotygodniowy pobyt w Krakowie w ramach pakietu A Światowych Dni Młodzieży. Pomoc wyniesie 20 procent.

bp Andrzej JeżMłodzież wybierająca się do Krakowa do wyboru ma kilka wariantów. Większość z młodych wybiera tańsze, weekendowe pakiety, ponieważ są one tańsze. I tutaj z inicjatywą wychodzi bp Andrzej Jeż.

Rozumiem młodych, którzy chcą jechać na ŚDM, ale zdarza się, że bariera związana jest opłatami.- powiedział ordynariusz diecezji tarnowskiej Andrzej Jeż- Pamiętam, kiedy byłem w ich wieku też przeliczałem każdy grosz. Bardzo nam zależy, by młodzi uczestniczyli w Tygodniu Misyjnym i późnej pojechali do Krakowa. Będą to wielkie rekolekcje. Młodzi po latach będą wspominać to wydarzenie i cieszyć się z faktu, iż włączyli się w ŚDM. Zachęcam raz jeszcze młodych z diecezji tarnowskiej, by bez lęku i obaw pojechali do Krakowa, gdzie spotkają się z papieżem i młodzieżą całego świata- kontynuuje.

Dofinansowanie biskupa wyniesie 20 procent, daje to kwotę 138 zł. Jednak jeśli młodzi zarejestrują się w makrogrupie diecezjalnej otrzymują 10 procent zniżki. Jeżeli od tej pomniejszonej kwoty odejmiemy 20 procent, to wychodzi 200 zł taniej, więc zamiast płacić 690 zł, płacą 490zł.

Myślę, że jest to bardzo duża pomoc i konkretne zaproszenie Biskupa Tarnowskiego do tego, byśmy zrobili wszystko, co w naszej mocy, aby młodzi pojechali do Krakowa na cały tydzień. - mówi ks. Paweł Górski, koordynator ŚDM w diecezji tarnowskiej. Cieszę się, że są osoby, które zmieniają pakiety i z krótszego pobytu na ŚDM (np. weekendowy Pakiet B1 - 310 zł) decydują się na Pakiety A, bo teraz dzięki dofinansowaniu różnica jest znacznie mniejsza. Zanim spotkamy się 28 lipca w czwartek z papieżem i będziemy uczestniczyć w wydarzeniach centralnych na Błoniach i Brzegach, warto przygotować się do tych wydarzeń w sposób duchowy, właśnie poprzez katechety i inne spotkania, które będą odbywać się w Krakowie.

A co o tym myśli sama młodzież?

To dla nas wielka pomoc. Otrzymując dofinansowanie 200 zł, zamiast jechać na 2 dni, możemy jechać na cały tydzień- mówi Monika z Piwnicznej.

Niesamowite jest to, że biskup chce pomóc nam w wyjeździe na spotkanie z papieżem- mówi Karol.

Rejestracja uczestników potrwa do końca czerwca. Chętni powinni się kontaktować z Dekanalnymi Duszpasterzami Młodzieży.

(P)
Dziękujemy za przesłanie błędu