Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 16 lutego. Imieniny: Danuty, Daniela, Juliany
22/02/2018 - 17:05

„Boże nutki” w powiatowej, sądeckiej fonotece

Fonoteka Powiatowa wzbogaciła się o kolejny krążek. Tym razem są to piosenki zespołu parafialnego „Boże nutki”. To 152 płyta, która trafiła do Fonoteki.

Zespół powstał w 2005 roku przy parafii w Wielogłowach. Jego założycielami i pierwszymi opiekunami byli: ks. Andrzej Gadzina i Dorota Sowa. Obecnie tę funkcję pełnią: Agnieszka Grzegorzek i ks. Zygmunt Frączek. Grupa ma w swoim dorobku kilka płyt: „Panie Ty Jesteś”, „Cicha noc... Święta noc”, „Cały rok dla Ciebie”, „Mój Anioł Stróż”. Zespół bierze udział w przeglądach i konkursach muzycznych, śpiewa podczas mszy świętych, na prymicjach, ślubach i festynach.

Czytaj też Fiyrloki na sto czterdziestej płycie w Fonotece Powiatowej!

- Wręczam płytę „matkę i sto nagranych płyt z waszymi piosenkami – mówił starosta nowosądecki Marek Pławiak. – To kolejny krążek, który nagraliście w powiatowym studiu. Cieszę się, że poszerzacie swój repertuar i cały czas się rozwijacie.

Czytaj  też Rytrzoki nagrały debiutancką płytę

„Boże nutki” zaśpiewały podczas spotkania jeden z utworów, które znalazły się na płycie „Wielka radość”. Podziękowały też za wsparcie i możliwość nagrywania płyt w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu. Wraz z dziećmi przyjechała m.in. radna powiatowa Barbara Szarota, która wspiera wszelkie działania mające na celu promocję Powiatu Nowosądeckiego.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020