Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
28/04/2016 - 05:00

Bosski i Kołodziej w krynickim gimnazjum

W Publicznym Gimnazjum im. prof. dra J. Dietla w Krynicy- Zdroju odbyły się warsztaty motywacyjno-muzyczno-sportowe z udziałem mistrza boksu Pawła Kołodzieja, których myślą przewodnią były słowa: „Sami decydujecie o tym, kim będziecie w życiu” i których autorem jest Roman Boski (właściwie Roman Paweł Lachowolski) raper oraz założyciel Fundacji „Drużyna Mistrzów SPORT MUZYKA PASJA”.

Zajęcia rozpoczął znany wszystkim kryniczanin, bokser wagi juniorciężkiej i ciężkiej  Paweł Kołodziej, który opowiedział o swojej młodości, marzeniach i karierze zawodowej. Kołodziej zachęcał gimnazjalistów do uprawiania sportów, zdrowego trybu życia, dążenia do celu i realizacji pasji, do pracowania nad swoimi słabościami, stawiania oporu wszystkim przeciwnościom, gdyż jak często podkreślał, to każdy z nas jest kowalem swojego losu. Punktem kulminacyjnym okazał się bardzo atrakcyjny pokaz walki bokserskiej, przykłady ćwiczeń treningowych oraz szybki kurs samoobrony.

 W drugiej części spotkania wystąpił Roman Bosski, członek zespołu Firma, który mówił o swojej życiowej filozofii, bardzo negatywnie wyrażał się o różnego rodzaju dopalaczach i używkach, które niestety niszczą ciało, rozum i które są przyczyną wielu ludzkich nieszczęść. Za pomocą swojej muzyki i sugestywnych tekstów inspirował gimnazjalistów do rozwijania wszelkich talentów, pasji, zainteresowań. Trzeba przyznać, że Bosski świetnie wykorzystał to, co ludzi młodych „porywa” i przekonuje, czyli muzyka, otwartość, naturalność, szczerość, a przede wszystkim własne doświadczenie.

Mamy nadzieję, że udział w akcji Drużyny Mistrzów będzie pozytywnym impulsem dla tych młodych ludzi, którzy szukają swojej tożsamości i miejsca na ziemi. Chcielibyśmy, by nasze doświadczenia życiowe, nasze sukcesy i porażki obudziły w nich chęć odkrywania sensu życia i budowania świata niepodważalnych wartości – tak o sensie warsztatów mówili Paweł Kołodziej i Roman Bosski.

Zajęcia Drużyny Mistrzów odbyły się dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu przez Urząd Miejski w Krynicy- Zdroju oraz inicjatywie  pedagog Renaty Gniewek.

Publiczne Gimnazjum w Krynicy-Zdroju

Bosski i Kołodziej w krynickim gimnazjum


Dziękujemy za przesłanie błędu