Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
07/10/2019 - 14:10

Bodo, Dymsza, Ordonka. W Krynicy jak w przedwojennym kabarecie!

Eugeniusz Bodo, Adolf Dymsza, Hanka Ordonówna, i inni artyści kina oraz teatru okresu międzywojennego XX wieku powrócili do Krynicy. Wszystko dzięki widowisku muzycznemu „Jak w przedwojennym kabarecie”, wystawionym w Pijalni Głównej przez Formację Taneczną Funky Dolls z Krynicy-Zdroju i aktorów krakowskiego Teatru Hothaus.

W niedzielne popołudnie (6 pażdziernika), tłumnie zgromadzona publiczność za sprawą Formacji Tanecznej Funky Dolls i zaprzyjaźnionych krakowskich aktorów, przeniosła się do artystycznego świata przedwojennej Krynicy.

Widzowie mieli możliwość poczuć klimat ówczesnych kabaretów. Na scenie pojawili się: szansonistki, tancerki, humoryści.

- Zawsze jesteśmy otwarte na nowe i ciekawe projekty, dlatego bardzo cieszymy się, że wraz z przyjaciółmi artystami mogłyśmy tym razem poznać mało nam znane kabaretowe klimaty lat 20-tych. – mówią wykonawcy i realizatorzy spektaklu

- Teraz już wiemy, że przedwojenny kabaret to szalone i barwne rewie, piosenki - raz satyryczne, innym razem melancholijne oraz najważniejsza postać kabaretu - mistrz ceremonii nie tylko zapowiadający numery, ale nadający ton przedstawieniom czyli prawdziwy kabaret to sztuka.

Niektórzy przypomnieli sobie, a inni być może dopiero poznali i polubili szlagiery tamtych lat z repertuaru Hanki Ordonówny, Miry Zimińskiej, Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga i wielu innych.

Niezapomniane szlagiery lat 20. XX wieku to między innymi, "Ach, te baby" (muz. Roman Palester, sł. J. Nell),"Tylko z tobą i dla ciebie" (muz. H. Wars, sł. J. Nell, L. Starski, "Umówiłem się z nią na dziewiątą" (muz. H. Wars, sł. E. Schlechter) "Sex appeal" (muz. H. Wars, sł. E. Schlechter).

Scenariusz, reżyseria i prowadzenie Wojciech Dawid Terechowicz, choreografia Ilona Demkowicz. Akompaniament Sabina Kołodziej. Pomoc w realizacji: Stowarzyszenie Partnerstwo Dialog Współpraca.

(MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020