Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 9 sierpnia. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
31/03/2021 - 14:10

Blisko 4 tysiące studentów to rekord. W historii WSB-NLU nigdy nie było ich tylu

Niczym feniks z popiołów - tak można powiedzieć właśnie o Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University z Nowego Sącza. Od pewnego czasu WSB-NLU przyjęła nowy sposób zarządzania, a jej problemy odeszły w niepamięć. Uczelnia od kilku lat rozkwita, oferując studentom coraz to ciekawsze specjalności, co najważniejsze, dopasowane do potrzeb rynku pracy. Docenili to przede wszystkim nowo przyjęci studenci, którzy tłumnie zapisali się na uczelnię.

WSB-NLU Nowy Sącz

Można już śmiało powiedzieć - WSB-NLU w tym roku osiągnęła niebywały sukces. Tak dobrego wyniku nie było na tej uczelni nigdy.  Już w styczniu 2021 roku było wiadomo, że rekrutacja LATO 2021 będzie niezwykła, ale chyba nikt nie podejrzewał takiego sukcesu. Finalnie podczas rekrutacji uzupełniającej na uczelnię zapisało się jeszcze 853 studentów. Aktualnie uczelnia ma najwięcej studentów od momentu powstania w 1991 roku. To chyba najlepszy prezent na zbliżający się jubileusz 30-lecia WSB-NLU (na ostateczny termin realizacji uroczystości, organizatorzy czekają na ustabilizowanie się sytuacji epidemicznej w kraju).

Wzrost o niemal 100 procent w porównaniu do rekrutacji LATO 2020

Pod koniec stycznia 2021 roku, Rektor WSB-NLU dr Dariusz Woźniak ogłosił, że konieczne jest zamknięcie rekrutacji na kilku kierunkach. Dlaczego? Ponieważ wszystkie miejsca zostały już zajęte. Rektor podkreślił, że ta decyzja przyczyni się do zapewnienia studentom najwyższego poziomu kształcenia oraz doskonałych standardów programowych.

Aktualnie uczelnia ma blisko 4000 studentów oraz słuchaczy studiów podyplomowych. Finalnie, w ostatnim czasie zrekrutowano dodatkowo 853 studentów, w tym:

  • 231 studentów na Psychologię (jednolite studia magisterskie),
  • 89 studentów na Zarządzanie I stopnia,
  • 148 studentów na Zarządzanie II stopnia,
  • 107 studentów na Informatykę (studia inżynierskie),
  • 278 osób na studia podyplomowe.

W porównaniu do rekrutacji uzupełniającej LATO 2020, WSB-NLU uzyskała w tym roku wynik lepszy aż o 98,4 procent.

Za sukcesem WSB-NLU stoi wiele kwestii - w tym pandemia i dobre zarządzanie uczelnią

Pandemia koronawirusa, która wybuchła w 2020 roku sprawiła, że uczelnie w Polsce musiały nauczyć się nowego sposobu działania i prowadzenia zajęć na odległość. Nie każdej placówce udało się odnaleźć w nowych realiach i zapewnić studentom odpowiedniej jakości kształcenie.

Inaczej jest w przypadku Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis University z Nowego Sącza. Od kilku lat uczelnia jest propagatorem informatyzacji w szkolnictwie wyższym. Jako jedna z nielicznych posiada własny, dedykowany w całości WSB-NLU system uczenia na odległość. Dzięki Cloud Academy™, czyli platformie stworzonej na potrzeby uczelni, studenci mogą uczestniczyć w zajęciach w czasie rzeczywistym, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Dziś studenci doceniają ogromne przygotowanie WSB-NLU do prowadzenia zajęć online. Oprócz tego, za sukcesem rekrutacji letniej stoi też zmiana polityki uczelni, która od kilku lat prowadzona jest w sposób zorganizowany i rzetelny. Także program studiów na WSB-NLU jest na najwyższym poziomie - został dopasowany do aktualnych trendów obowiązujących na rynku pracy. Kolejną cenną informacją jest to, że uczelnia nie zamyka się na nowe kierunki, o ile studenci zyskają dzięki nim przygotowanie do zawodu.

Plany WSB-NLU na najbliższe lata

WSB-NLU ogłosiło, że musi na nowo opracować strategię rozwoju uczelni. Dlaczego? Okazuje się, że wzrost liczebności studentów (porównywany do najlepszych czasów WSB-NLU), który był zaplanowany na rok 2025… osiągnięto już teraz, w 2021 roku. Na najbliższym Senacie Uczelni jej władze podejmą plan działania na kolejne lata.

Chcesz znaleźć swoje miejsce na WSB-NLU? Kolejna rekrutacja rozpocznie się od 15 kwietnia 2021 roku. Jak widać po obecnych wynikach, chętnych nie brakuje, więc warto zgłaszać się już w pierwszym terminie! Całą ofertę dydaktyczną WSB-NLU możesz poznać na stronie https://www.wsb-nlu.edu.pl/

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu