Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 12 listopada. Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
04/08/2016 - 08:45

Biskup tarnowski dziękuje za przygotowanie i udział w ŚDM

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie przeszły do historii. W liście pasterskim biskup tarnowski Andrzej Jeż dziękuje wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowania do tego wydarzenia.

Jak pisze bp Andrzej Jeż Światowe Dni Młodzieży były „niezapomnianym przeżyciem, radosnym świętem wiary i mocnym doświadczeniem wspólnoty jednego Chrystusowego Kościoła, który łączy w sobie ludzi z tak wielu krajów i narodów.”  W przygotowanie tego święta w wymiarze diecezjanym zaangażowanych było setki ludzi – przede wszystkim młodzież

- Ogrom wykonanej przez Was pracy jest budującym świadectwem aktywnego chrześcijaństwa, do którego wzywał w podkrakowskich Brzegach papież Franciszek – pisze ks. bp Jeż.

Słowa podziękowania Pasterz naszej diecezji kieruje także do rodzin, które przyjęły do swych domów pielgrzymów, do służb mundurowych, służb medycznych i porządkowych, a także kapłanom, siostrom zakonnym, katechetom, alumnom seminarium, służbie liturgicznej, nadzwyczajnym szafarzom Komunii św., chórom i zespołom muzycznym.          

- Owocem Światowych Dni Młodzieży jest przesłanie wielkiego zaufania i nadziei na przyszłość. Życzę wszystkim Diecezjanom, aby to wydarzenie rodziło w nas wszystkich coraz to nowe owoce dobra, pokoju, osobistej świętości i aktywnego chrześcijaństwa. Proszę o modlitwę w tej intencji.  Papież Franciszek mówił podczas Mszy Świętej Posłania, że Światowy Dzień Młodzieży rozpoczyna się dziś i trwać będzie jutro, w naszych domach i wspólnotach. Niech to papieskie życzenie spełnia się codziennie dzięki każdemu i każdej z nas – zaznacza.

Oprac. (KB) [email protected]

Fot. KB

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu