Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
26/05/2019 - 06:30

Biskup Andrzej Jeż wyświęcił nowych kapłanów. Pięciu pochodzi z Sądecczyzny

W sobotę 25 maja biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich dwudziestu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Do tego wydarzenia przygotowywali się przez sześć lat formacji seminaryjnej. Uroczystość odbyła się w tarnowskiej katedrze.

- Tak długo czekało się na ten moment. Radość jest wielka. Trochę boimy się dzisiejszych czasów, bo różne jest nastawienie do księży, ale były i cięższe czasy. To też mobilizacja, żeby  iść do świata na wzór Chrystusa - mówi ks. Wojciech Mróz.

- Świat potrzebuje świętych kapłanów. Chcę naśladować Chrystusa i odważnie iść tą drogą - dodaje ks. Maciej Stabrawa.

W homilii biskup Andrzej Jeż mówił, że kapłan jest znakiem nadziei i życzył duchownym kapłaństwa pełnego radości i odwagi.

- Chrystus pokłada w was nadzieję. Kościół pokłada w was nadzieję! I możecie być pewni, że sprostacie tej pokładanej w was nadziei, pomimo całej swojej ludzkiej ułomności, jeżeli tylko nie odłączycie się od Chrystusa – podkreślił bp Andrzej Jeż.

Młodzi kapłani już we wtorek poznają swoje pierwsze parafie, a dzisiaj odprawią pierwszą mszę prymicyjną w rodzinnej parafii.

- To ważny dzień dla całego seminarium. Dla nowych kapłanów zakończył się czas formacji seminaryjnej. Teraz idą w imię Pana głosić Ewangelię - mówi rektor Wyższego Seminarium Duchownego ks. Andrzej Michalik.

W święceniach uczestniczyły rodziny nowych kapłanów. Byli także przedstawiciele parafii, duchowni, siostry zakonne i wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego. Wśród wyświęconych kapłanów, trzech pochodzi z Nowego Sącza, jeden z Korzennej i jeden z Woli Piskulinej.

RG [email protected], Źródło, Film i Fot. Diecezja Tarnowska

Biskup Andrzej Jeż wyświęcił nowych kapłanów




W sobotę 25 maja biskup tarnowski Andrzej Jeż udzielił święceń kapłańskich dwudziestu diakonom Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Do tego wydarzenia przygotowywali się przez sześć lat formacji seminaryjnej. Uroczystość odbyła się w tarnowskiej katedrze. Fot. Diecezja Tarnowska






Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)