Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
22/12/2019 - 14:05

Bibliotekarze MBP w Gorlicach polecają książki na grudzień

.

Joanna Kalisz-Dziki poleca książkę Igora Kostina Czarnobyl. Spowiedź reportera— wstrząsające świadectwo katastrofy nuklearnej i jej naocznego świadka.

Agnieszka Labut-Biel na przedświąteczne przygotowania rekomenduje książkę Kuchnia Iwaszkiewiczów — przepisy i anegdoty, autorstwa Marii Iwaszkiewicz.

Anna Nigborowicz poleca młodzieży fascynującą opowieść o przyjaźni i poświęceniu dla dobra drugiego człowieka pt. Jeśli tam jesteś, autorstwa Katy Loutzenhiser.

Tomasz Hryc, wszystkim zainteresowanym historią i kulturą wschodu, proponuje książkę Dzieje starożytnych Chin. Kroniki pierwszych dynastii, autorstwa Macieja Kuczyńskiego.

Ewa Tempińska poleca zagłębienie się w rzeczywistość Polski i Polaków na chwilę przed wybuchem II wojny światowej w książce Marcina Zaborskiego Lato'39. Jeszcze żyjemy.

Bożena Dykla zachęca do lektury publikacji Marcina Kostrzyńskiego — myśliwego-pacyfisty, który w książce Gawędy o wilkach i innych zwierzętach przedstawia najpiękniejsze drapieżniki naszego regionu.

Marta Karp poleca Serce i pazur. Opowieść o uczuciach zwierząt, czyli książkę Simony Kossak tłumaczącą, nie tylko najmłodszym, że człowiek nie jest jedyną istotą, która posiada emocje.

Urszula Karasińska proponuje serię podręczników o współczesnych metodach pracy socjalnej, którą otwiera książka Bezrobocie, bezrobotny, praca socjalna, napisana przez Ewę Flaszyńską.

Bartłomiej Kiełtyka zachęca do wypożyczania lektury obowiązkowej dla każdego literaturoznawcy, którą jest Literatura polska 1989-2009 — przewodnik, pod redakcją Piotra Mareckiego.

Wypożyczalnia dla Dorosłych proponuje książki z działu Film. Kino.

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w GorlicachDziękujemy za przesłanie błędu