Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
13/11/2017 - 15:50

BGKO w Starym Sączu. Dla tych, którzy już tęskną za Pannonicą

10 listopada w starosądeckim Sokole wystąpiła legendarna trupa muzyczna BGKO z Katalonii, która ma iście międzynarodowy skład i renomę. Koncert zelektryzował przede wszystkim sympatyków festiwalu Pannonica poszukujących okazji do spotkania również poza letnim festiwalem w Barcicach nad Popradem.

Zobacz też: Pannonica: będą z tego dzieci? Bo oświadczyny już były [Galeria]

Bilety na koncert sprzedały się błyskawicznie, na długo przed jego terminem a na sali nie zabrakło miłośników bałkańskich i cygańskich klimatów z odległych nawet zakątków Polski.

Barcelona Gypsy balKan Orchestra przyjechali do Polski pierwszy raz i dali podczas swojej środkowoeuropejskiej trasy dwa koncerty w naszym kraju we Wrocławiu i Starym Sączu właśnie. Zaprezentowali swój przekrojowy repertuar, szczególnie eksponując utwory ze swojej najnowszej płyty "Od Ebra do Dunava".

Zobacz też: Pannonica to zaczarowani ludzie! Poszukaj siebie i przyjaciół w naszej galerii zdjęć

- Tylko, że płyta czy filmiki na YouTube to jedno a koncert na żywo to coś zupełnie innego. W przypadku BGKO trzeba przyznać, że zespół na scenie, w żywym kontakcie z publicznością niesamowicie zyskuje, w czym duża zasługa charyzmatycznej solistki Sandry Sangiao i szalonego kontrabasisty Ivana Kovačevića. Koncert miał wszystko co potrzeba; swoją dynamikę, dialog z publicznoscią i przede wszystkim bardzo pozytywne emocje, których cześć można odnaleźć na fotografiach Andrzeja Ramsa - podsumowuje koncert Wojciech Knapik, dyrektor starosądeckiego Centrum i Kultury im. Ady Sari i twórca Pannonicy.

ES [email protected] Fot.: Andrzej Rams

Barcelona Gypsy balKan Orchestra w Starym Sączu
Fot.: Andrzej RamsMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu