Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 12 kwietnia. Imieniny: Juliusza, Lubosława, Wiktoryny
20/01/2024 - 21:00

Bezpłatna pomoc w przygotowaniu do matury z matematyki? To możliwe

Tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczną się 7 maja. Drugiego dnia, tj. 8 maja abiturienci zmierzą się z królową nauk. Do redakcji "Sądeczanina" napisała magister Marcelina Studzińska -Wrona, oferująca uczniom bezpłatną pomoc w przygotowaniu do egzaminu dojrzałości z matematyki.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przekazała terminy matur 2024. Egzaminy dojrzałości rozpoczną się we wtorek, 7 maja od j. polskiego, a zakończą 25 maja.

We środę, 8 maja 2024 o godz. 9. abiturienci zmierzą się z królową nauk, matematyką (poziom podstawowy). Natomiast 15 maja, o godz. 9 przystąpią do egzaminu z matematyki na poziomie poziom rozszerzonym. 

Z redakcją "Sądeczanina" skontaktowała się mgr Marcelina Studzińska -Wrona, która bezpłatnie przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego z matematyki. 

- Oferuję maturzystom na terenie Sądecczyzny pomoc w przygotowaniu się do egzaminu z matematyki. Wszystkie treści, które przygotowuję dla uczniów są darmowe.- podkreśla mgr matematyki, Marcelina Studzińska -Wrona. 

- Nie ma żadnych płatnych treści, ani linków wspierających do przesyłania jakichkolwiek pieniędzy. Znaleźć mnie można na portalu YouTube oraz Facebook, wpisując w wyszukiwarkę frazę "Math Dream". 

Marcelina Studzińska - Wrona jest absolwentką II LO im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, magistrem matematyki. Wydział Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie ukończyła z wyróżnieniem. Obecnie jest doktorantką w Szkole Doktorskiej AGH w Krakowie na Wydziale Matematyki Stosowanej. 

- Przekazywanie wiedzy to moja wielka pasja, stąd zrodził się pomysł stworzenia projektu internetowego Math Dream. Przygotowuję materiały dla maturzystów, dla poziomu podstawowego oraz rozszerzonego z całej Polski.- dodaje Marcelina Studzińska-Wrona. 

-  Sporo materiałów znajdą też osoby przystępujące do konkursów i olimpiad matematycznych, m.in. Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH czy ALfik Matematyczny. Znaleźć można również serię pt. 100 dni do matury czy omówienie wsześniejszych arkuszy maturalnych.

(MK). fot. ilustracyjne arch. Sądeczanin. Dziękujemy za przesłanie błędu