Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
04/02/2023 - 16:20

To będzie wielka muzyczna uczta! Zbliżają się Lachowskie Zapusty

Za dwa tygodnie w Mystkowie odbędzie się „Ciotcyne Śpiywonie”. Lachy Sądeckie zaprezentują na scenie swoje tradycyjne śpiewy. Został jeszcze tydzień, żeby zgłosić się do konkursu.

II Przegląd Tradycyjnego Śpiewu Lachów Sądeckich „Ciotcyne Śpiywonie” im. Władysławy Janus odbędzie się 18 lutego w Wiejskim Domu Ludowym w Mystkowie. Podczas konkursu usłyszymy najpiękniejsze lachowskie pieśni. Wstęp na II Lachowskie Zapusty jest bezpłatny.

O godzinie 9:00 rozpoczną się przesłuchania konkursowe. O 17:00 na scenie zaprezentuje się Zespół Regionalny Mystkowianie, Mali Mystkowianie, Kapela Cacani i gość specjalny. Organizatorzy na razie nie zdradzają niespodzianki. O 18:30 w Wiejskim Domu Ludowym w Mystkowie poznamy zwycięzców konkursu.

Uczestnicy konkursu będą oceniani w trzech kategoriach wiekowych. Kategoria dziecięca obejmuje uczestników w wieku od 7 do 13 lat. Przedział 14 – 17 lat to kategoria młodzieżowa. Powyżej 18 roku życia uczestnicy będą przydzieleni do kategorii dorosłych.

Wciąż można zgłosić się do uczestnictwa w II Lachowskich Zapustach w Mystkowie. – Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia w nieprzekraczalnym terminie do dnia 14 lutego 2023 roku – informują organizatorzy.

Więcej o zapisach można przeczytać na stronie Mystkowian – KLIKNIJ TUTAJ. Znajdziecie tam również kartę zgłoszeń, regulamin konkursu i kontakt do koordynatorów.

Organizatorami wydarzenia są: Gminny Ośrodek Kultury w Kamionce Wielkiej, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu, Województwo Małopolskie, Pracownia Stroju Ludowego SzafaETNOgrafa, Zespół Regionalny Mystkowianie (Stowarzyszenie Mystkowianie). (oprac. [email protected], fot. ZR Mystkowianie)

Wielka lachowska muzyczna uczta na horyzoncie!
Zbliżają się II Lachowskie Zapusty w Mystkowie. Jeszcze przez tydzień - do 14 lutego - można wysyłać zapisy. Przesłuchania konkursowe i występy z gościem specjalnym odbędą się 18 lutego. (Fot. ZR Mystkowianie)


Dziękujemy za przesłanie błędu