Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
20/07/2021 - 21:40

Barokowy kościół św.Józefa Oblubieńca NMP w Muszynie przechodzi gruntowy remont

W Muszynie kontynuowane są prace budowlano-konserwatorskie, na zewnątrz i wewnątrz kościoła parafialnego św. Józefa Oblubieńca NMP. Dzięki temu barokowa świątynia odzyskuje dawną świetność.

W kościele św. Józefa Oblubieńca w Muszynie prowadzone są roboty budowlane i prace konserwatorskie. Przy remoncie wykorzystuje się najlepsze rozwiązania technologiczne, dzięki którym nie zostanie naruszony zabytkowy charakter świątyni. 

-W naszym pięknym muszyńskim kościele trwają prace renowacyjne, dofinansowane przez Unię Europejską. Świątynia objęta jest całkowitą rewitalizacją, łącznie z poszyciem dachowym, gdzie wymieniana jest blacha cynkowa na miedzianą-wyjaśnia ks. proboszcz Paweł Stabach. 

-Prace trwają również wewnątrz kościoła, gdzie odnawiane są wszystkie ołtarze i malowane ściany. A wszystko po to, aby kościół stał się jeszcze piękniejszy i służył liturgii, a także tym, którzy będą do niego przychodzić i się modlić.

Remontowana jest posadzka, renowację przechodzą drzwi zakrystii. Odnawiany jest również ołtarz główny i ołtarze boczne, ambona, chrzcielnica oraz obrazy.

Remontowany jest dach kościoła, jego elewacja i zewnętrzne elementy architektoniczne. Odnawiane są też: dzwonnica, kapliczka św. Jana Nepomucena oraz nawierzchnia wokół świątyni. 

Planowane zakończenie remontu to czerwiec 2022 roku. Jednak może się uda, że już na święta Bożego Narodzenia  wierni modlić się będą w odnowionej świątyni. (MK) fot. aut. Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2021