Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
01/04/2023 - 06:10

Artystyczne święto w sądeckiej "Dwójce". Uczniowie zamienili się w kabareciarzy [ZDJĘCIA]

To był niezwykły dzień w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu. Uczniowie na chwilę zamienili się w kabareciarzy i w ramach XXIII Przeglądu Form Kabaretowych „Fafik”, zaprezentowali na scenie sądeckiej „Dwójki” swoje umiejętności. Poziom był bardzo wysoki. Młodzi artyści dali z siebie wszystko.


30 marca, w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu, odbyła się XXIII edycja tradycyjnego Przeglądu Form Kabaretowych „Fafik”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była aktualna sytuacja społeczno - gospodarcza związana z inflacją.

Przegląd miał charakter „open”, a więc nie było w nim podziału na kategorie. Wszystkie występy komisja artystyczna oceniała dokładnie w ten sam sposób. Członkowie jury zwracali szczególną uwagę na oryginalność i kreatywność scenariuszy.


Uczniowie dali z siebie wszystko. Jedni korzystali z tekstów profesjonalistów branży kabaretowej. Inni promowali twórczość własną albo swoich kolegów. Wszyscy znakomicie wyłapali niedoskonałości świata, w którym żyją i pokazali je w krzywym zwierciadle satyry.

Zespoły rywalizowały o Grand Prix – statuetkę Zielonej Gęsi oraz o nagrodę publiczności. Wszyscy zaprezentowali się naprawdę pięknie!


Decyzją jury, nagrodę Gran Prix otrzymała grupa kabaretowa „Adasie”. Z kolei nagrodę publiczności otrzymała grupa kabaretowo - taneczna: „Ministranci”. Pierwsze wyróżnienie otrzymała grupa taneczna: „Łaka Maka Fą Dance”, drugie wyróżnienie trafiło do grupy kabaretowej  „Klęska”, z kolei trzecie wyróżnienie otrzymała grupa kabaretowa „Minionki”.

Organizatorami i opiekunami merytorycznymi imprezy są Kinga Szostak, Mariusz Skowron oraz samorząd uczniowski II LO. (RG, Fot. II LO)

Artystyczne święto w sądeckiej "Dwójce". Uczniowie zamienili się w kabareciarzy
To był niezwykły dzień w II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu. Uczniowie na chwilę zamienili się w kabareciarzy i w ramach XXIII Przeglądu Form Kabaretowych „Fafik” zaprezentowali na scenie sądeckiej „Dwójki” swoje umiejętności. Poziom był bardzo wysoki. Uczniowie dali z siebie wszystko.


Dziękujemy za przesłanie błędu