Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
30/03/2018 - 12:05

Apostołowie już zjedli wieczerzę, a Judasz w środę odebrał pieniądze. Kiedy będziesz gotowy na święta?

Dzisiaj już Wielki Piątek. Dla Chrześcijan dzień śmierci Jezusa. Co najmniej od tygodnia gorączkowo przygotowujemy się do świąt. A jak przygotowania do tych świętych dni wyglądały dwadzieścia wieków temu?

Zobacz też: Justyna Kowalczyk ogłosiła koniec kariery, ale ten duet zaskoczył wszystkich! Co teraz?

Wielki tydzień rozpoczyna uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy na osiołku. Przed uroczystym wjazdem, apostołowie więc wypożyczają zwierzę aby Pan Jezus mógł na nim wjechać. Oprócz osiołka na barkach apostołów było również zamówienie sali ( wieczernika), a także przygotowanie ostatniej wieczerzy. Sam Judasz który miał zdradzić, a był skarbnikiem, musiał zapewne udzielić funduszy lub zakupić żywność na Wielki Czwartek. Oczywiście w międzyczasie apostoł spotyka się z ludźmi, którym wydał Jezusa i odbiera od nich pieniądze, a także ustala szczegóły pojmania Jezusa. Po wspólnej kolacji czwartkowej i obmyciu nóg przez Jezusa, apostołowie są już gotowi aby uczestniczyć wspólnie męce i zmartwychwstaniu.

Nie dajmy się więc ponieść przedświątecznej gorączce i wzorujmy się na apostołach, którzy pomimo całego tygodnia przygotowań, już od czwartku wieczorem byli gotowi na Święta Wielkanocne.

Zobacz też: Marihuana, tabletki ecstazy i sprzęt do produkcji konopii - limanowscy policjanci zatrzymali 5 osób

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu