Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 lipca. Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego
08/05/2022 - 12:45

Ale z nich debeściaki! Uczniowie sądeckich szkół w czołówce motoryzacyjnej!

Przepisy ruchu drogowego, udzielanie pierwszej pomocy i jazda po torze przeszkód, między innymi takimi umiejętnościami musieli się wykazać uczestnicy eliminacji Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Sądeccy uczniowie dali radę.

W Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wśród licznej grupy reprezentacji szkół z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego znalazła się drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie (I miejsce) i Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nawojowej (II miejsce), która startowała pod opieką Agnieszki Woźniak.

czytaj też Siedmiu na dziesięciu zatrudnionych zagrożonych. Idą zmiany na rynku pracy 

Drużynę z ZSP w Nawojowej tworzyli: Jakub Bugara 3AEg, Kamil Kościółek 3BEp, Krzysztof Michalik 3Dp, Artur Migacz 3Dp.

Uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający znajomość przepisów ruchu drogowego oraz test ze skrzyżowań. W części praktycznej były zadania związane z pierwszą pomocą przedmedyczną oraz przejechanie toru przeszkód samochodem z talerzem Stewarta, jak również jazda na motorowerze.

Nagrody zwycięzcom wręczali m.in. Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji i Wspierania Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu w imieniu starosty nowosądeckiego Marka Kwiatkowskiego, przedstawiciele Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego oraz Policji.

Czytaj też Tego jeszcze nie było. Szykuje się rekordowa podwyżka płacy minimalnej 

WYNIKI

W grupie I (10-12 lat) szkoły z powiatu Nowosądeckiego: I miejsce  - Szkoła Podstawowa w Klęczanach, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Podolu Górowej, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Ptaszkowej.

W grupie I (10-12 lat) szkoły z Nowego Sącza: I miejsce - Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 w Nowym Sączu, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Sączu, III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 w Nowym Sączu.

W grupie II (13-16 lat) szkoły z Powiatu Nowosądeckiego: I miejsce  - Szkoła Podstawowa w Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach, II miejsce – Szkoła Podstawowa w Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Podolu-Górowej, III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ptaszkowej.

W grupie II (13-16 lat) szkoły z Nowego Sącza: I miejsce  - Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 3 w Nowym Sączu, II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 11 w Nowym Sączu, III miejsce – Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5 w Nowym Sączu.

Szkoły średnie z terenu Nowego Sącza: I miejsce - Zespół Szkół Samochodowych im. Inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu, II miejsce – I liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, III miejsce – Zespół Szkół nr 4 w Nowym Sączu

Szkoły średnie z terenu Powiatu Nowosądeckiego: I miejsce - Zespół Szkół Zawodowych w Grybowie, II miejsce – Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej.(jm) fot. Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Ale z nich debeściaki! Uczniowie sądeckich szkół w czołówce motoryzacyjnej!
W Zespole Szkół Samochodowych w Nowym Sączu odbyły się eliminacje Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych


Dziękujemy za przesłanie błędu