Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
11/12/2022 - 11:00

Ale dali tytuł! Ludowy zespół ze Starego Sącza nagrał płytę

Sądecka Fonoteka Powiatowa wzbogaciła się o kolejny album. To płyta Regionalnego Zespołu "Starosądeczanie" zatytułowana Jo jes Bryjowiocek"

To już 176. płyta nagrana w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Starym Sączu w ramach Powiatowej Fonoteki, gromadzącej muzyczne dokonania twórców ludowych Sądecczyzny.

- W ten sposób zachowujemy naszą tradycję i kulturę dla przyszłych pokoleń – podkreśla starosta Marek Kwiatkowski. - Jesteśmy w tym konsekwentni i wiemy, że nie można zrobić choćby krótkiej przerwy w dbaniu o to nasze dziedzictwo. Kultury ludowej nie da się bowiem odtworzyć w kilka lat. Jeśli zaginie, to może zaginąć bezpowrotnie.

czytaj też Szczęśliwy i zakochany. Wystrzeliła kariera Dominika Dudka po wygranej w The Voice of Poland 

Regionalny Zespół "Starosądeczanie" istnieje od 2006 r. Działa przy Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu i wspierany jest przez Starosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kultury i Tradycji "Malowana Skrzynia". Prezentuje tańce, śpiew i muzykę Lachów Sądeckich. W swoim repertuarze ma kilka widowisk, w których przybliża tradycje i zwyczaje związane z Sądecczyzną. Prezentuje je na krajowych i międzynarodowych festiwalach i przeglądach.

czytaj też Karolina i Paulina. Najpiękniejsze w Polsce sądeckie bliźniaczki [ZDJĘCIA] 

100 egzemplarzy albumu przekazał zespołowi Krzysztof Szewczyk – dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu. - Jestem wzruszona. Mam 73 lata i to jest mój debiut płytowy – podsumowała Antonina Rój z Regionalnego Zespołu "Starosądeczanie". (Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu)Dziękujemy za przesłanie błędu