Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 16 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina
02/12/2013 - 08:01

Adwent – czas z dobrą książką – czas z Biblią

O to, by Adwent był czasem z Biblią apeluje Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II w diecezji tarnowskiej. Zachęty do czytania Pisma świętego usłyszą wierni w kościołach. W mediach diecezjalnych będą audycje i artykuły na ten temat. Ukazały się także książki, które mogą pomóc w czytaniu Biblii.
 - Nie planujemy happeningów czy specjalnych akcji. Będziemy zachęcać, by w Adwencie czytać Biblię, a zwłaszcza Ewangelię św. Łukasza. Opisuje ona okoliczności i historię Bożego Narodzenia. Mam nadzieję, że wiele osób zamiast oglądania telewizji i spędzania czasu przed komputerem wybierze Biblię i spróbuje poznać kim jest Jezus Chrystus – zachęca ks. dr hab. Piotr Łabuda, moderator Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II w diecezji tarnowskiej.
W Adwencie można też dołączyć do cyklicznych spotkań poświęconych Biblii. Odbywają się one w wielu parafiach m.in. w parafii św. Maksymiliana w Tarnowie i domu generalnym sióstr służebniczek w Dębicy. Krąg biblijny istnieje także w parafii św. Elżbiety w Starym Sączu.
Również od ponad czterech lat działa Radiowo-Internetowe Studium Biblijne. Proponuje ono wykłady, konkursy i medytacje biblijne. Cyklicznych audycji na temat trudnych kart Biblii można słuchać w Radiu RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 14.30. Są one powtarzane w poniedziałki po godz. 20.00. Wykłady można też znaleźć na stronie Studiumwww.tarnow.gosc.pl/Studium-biblijne
- Biblia jest trudną księgą ale daje radość, świeżość i moc do życia. Różne są sposoby jej czytania. Jedni zgłębiają kolejne księgi, fragment po fragmencie. Inni czytają tylko wybrane cytaty czy strony. Ja mogę zachęcić, by czytać kolejno poszczególne fragmenty Pisma Świętego razem z komentarzem, który można znaleźć w różnych opracowaniach. Takie publikacje pozwalają zrozumieć trudne karty Biblii. Pomagają odpowiedzieć na rodzące się podczas lektury Biblii wątpliwości np. czy Pan Bóg rzeczywiście stworzył świat w sześć dni – siódmego zaś odpoczął?; pozwalają lepiej zrozumieć przesłanie, które przecież powstało w innym czasie, w innej kulturze, w innym miejscu na ziemi. Komentarze i opracowania biblijne pozwalają lepiej rozumieć tajemnicę Biblii – tajemnicę rodzącą wiarę – dodaje tarnowski biblista.
(K)
Źródło i fot: www.diecezja.tarnow.pl






Dziękujemy za przesłanie błędu