Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
03/06/2020 - 11:15

7. edycja Run 4 a Smile już w sobotę! Studenci WSB-NLU wspierają małego Stasia

Run 4 a Smile to projekt społeczny realizowany przez międzynarodową grupę studentów Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University. Tegoroczna, siódma edycja, jest na swój sposób wyjątkowa. Uczestnicy biegną dla 6-letniego Stasia cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną – zespół Kabuki.

Z wiadomych powodów organizacja tegorocznego wydarzenia w tradycyjnej formie stała się niemożliwa. Co więcej, ze względu na epidemię oczy i serca wszystkich zwrócone są teraz na pomoc chorym na COVID-19 oraz osobom znajdującym się w grupie wysokiego ryzyka.

Nie możemy jednak zapominać o wsparciu dla innych cierpiących, którzy w ostatnich miesiącach przeżywają szczególnie trudny czas. Utrudniony dostęp do rehabilitacji, nieregularne wizyty u fizjoterapeutów i zdalny kontakt z lekarzami niejednokrotnie spowodowały, że wypracowane przez lata rezultaty cofają się w zaledwie kilka dni. 

Czytaj też: Będzie hit? Teledysk 90 sądeckich artystów podbija internet! [WIDEO]

Społeczność akademicka WSB-NLU zdecydowała kontynuować projekt, który dostosowano do obecnych realiów, przy zachowaniu maksymalnych środków ostrożności. Jeszcze dziś (3 czerwca) do końca dnia można zadeklarować swój udział w biegu charytatywnym na stronie rejestracyjnej, do której link można znaleźć tutaj. Wystarczy wybrać rodzaj aktywności (bieg, chodzenie, jazda na rowerze, rolki, wrotki, pływanie) i dystans, który zamierzasz pokonać (w domu, w parku, w lesie, na balkonie, a nawet na bieżni).

Wpłata w minimalnej wysokości 10 zł umożliwia wzięcie udziału w akcji. Cały dochód zostanie przekazany na rehabilitację 6-letniego Stasia Gołębia, podopiecznego Stowarzyszenia Sursum Corda, który cierpi na rzadką chorobę genetyczną – zespół Kabuki. Po otrzymaniu potwierdzenia wpłaty otrzymasz numer startowy. Co ciekawe – aby pomóc, nie musisz biec. Wystarczy wpłacić dowolną kwotę na wskazany numer konta z dopiskiem: ,,nie biegam – pomagam”.

Zachęcamy do udokumentowania swojego biegu i nagrania pozdrowień dla Stasia. Najciekawsze zdjęcia i filmiki zostaną nagrodzone! Zapraszamy do obejrzenia naszej rozmowy z Anią Szewczyk, przewodniczącą Samorządu Studentów WSB-NLU, która opowiada o tegorocznej akcji. Warto pomagać!

[email protected], film: Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe