Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
04/03/2020 - 11:15

65 lat sądeckiej ”Samochodówki”. Jubileusz zbliża się wielkimi krokami

Zespół Szkół Samochodowych obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia istnienia szkoły. Uroczystość zaplanowano na 17 kwietnia br. (piątek). Z tej okazji odbędzie się I Zjazd Absolwentów. W tym celu na Facebooku zawiązała się grupa prawie 500 osób zainteresowanych jubileuszem, którzy zapisali się na kartach historii "Samochodówki".

Stowarzyszenie ,,Sądecka Samochodówka" i dyrekcja szkoły zapraszają absolwentów do wspólnego świętowania 65 urodzin szkoły. Stowarzyszenie planuje wydać monografię, w której zawarte będą losy absolwentów i działalność placówki na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Publikacja będzie wzbogacona o wspomnienia, refleksje i zdjęcia byłych uczniów. W pracę przy tworzeniu albumu, którego autorem jest Sławomir Sikora, zaangażowali się również pracownicy szkoły, nauczyciele i absolwenci. Wydawcą monografii jest stowarzyszenie ,,Sądecka Samochodówka".

Mieszkańcy Sądecczyzny będą mieli okazję przekonać się, jak potoczyły się losy absolwentów po opuszczeniu murów szkoły. Wspomnienia o klasowych przyjaźniach, profesorach, wychowawcach, nauczycielach zawodu, a także historie, które wydarzyły się za kierownicą, na boisku i podczas rajdów nie tylko ubarwią planowaną publikację, ale również pozwolą lepiej poznać społeczność sądeckiej ”Samochodówki”.

Patronat honorowy nad jubileuszem objęli Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel, Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski oraz Stanisław Banach, Wójt Gminy Podegrodzie.

k.kos@sadeczanin.info, fot. SądeczaninDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020

„Mecenas Czytelnictwa”