Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
11/07/2019 - 15:05

53. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju coraz bliżej

Już niespełna miesiąc pozostał do inauguracji 53. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju. Informacyjną konferencją prasową w Hotelu Czarny Potok Resort Spa & Conference, w dniu 27 maja 2019 „uruchomiono machinę festiwalową”.


53. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju coraz bliżej

Również pod koniec maja podpisano porozumienie pomiędzy Uzdrowiskiem Krynica-Żegiestów S.A., a Gminą i Miastem Krynica-Zdrój odnoście udostępnienia Pijalni Głównej i Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego na potrzeby Gminy nie tylko podczas trwania festiwalu, ale również porozumienie to przewiduje powrót Krynickiej Orkiestry Zdrojowej do koncertowania na scenie w Pijalni Głównej oraz udostępnienie tej sceny dla zespołów artystycznych działających w Krynickim Centrum Kultury.

Dyrektor artystyczny festiwalu - prof. dr hab. Tadeusz Pszonka zaproponował dla ośmiu dni festiwalowych formułę zawierającą cztery wydarzenia dziennie. I tak:

  • o godz. 10:00 będziemy mogli uczestniczyć w SPOTKANIU Z GWIAZDĄ
  • następnie o godz. 12:00 w przedpołudniowym KONCERCIE PROMENADOWYM
  • kolejno o godz. 15:00 w koncercie popołudniowym zwanym ESTRADĄ MŁODYCH
  • oraz o godz. 20:00 w głównym KONCERCIE WIECZORNYM

Zatem tegoroczna edycja festiwalu to ponad 30 imprez, w tym gale operowe i operetkowe, widowiska plenerowe, koncerty kameralne, recitale solowe oraz spotkania z artystami. Wszystkich melomanów czeka niebywała okazja do osobistego spotkania (za pewne będzie spacerować krynickim Deptakiem i odwiedzać miejsca związane ze swoim ojcem, jak chociażby Patrię) syna Jana Kiepury - Marjana Kiepurę, którzy wraz żoną będą gośćmi honorowymi tegorocznej edycji festiwalu.

Ponadto opowiedzą oni osobiste historie z życia naszego wielkiego patrona, jak również zaprezentują dotąd nigdy nie pokazywane zdjęcia i filmy z prywatnego archiwum. Na scenach festiwalowych pojawi się natomiast plejada wielkich gwiazd operowych, jak i grono młodych, ale już odnoszących sukcesy śpiewaków stojących u progu swojej wielkiej kariery. Będziemy gościć wspaniałych artystów z Polski, ale również z Rosji, Argentyny, Francji, Belgi, Chin, Korei Południowej, Mołdawii, Bułgarii, Białorusi, Słowacji i Włoch.                                                                         

 W dniach 10 – 15 sierpnia poranne SPOTKANIE Z GWIAZDĄ, PROMENADOWY KONCERT w samo południe oraz popołudniowa ESTRADA MŁODYCH będą odbywać się w specjalnie wybudowanym na potrzeby festiwalu amfiteatrze plenerowym na krynickim Deptaku, a GŁÓWNY KONCERT WIECZORNY w Pijalni Głównej.

Natomiast w dwa ostatnie dni festiwalu 16 i 17 sierpnia, ze względu na kwestie techniczne i przygotowania do wielkich inscenizacji plenerowych i transmisji telewizyjnej, które wymagają dużo czasu odwrócimy sytuację i wszystkie wydarzenia z amfiteatru przeniesiemy do Pijalny Głównej, a GŁÓWNY KONCERT WIECZORNY na scenę plenerową. Jedynym wyjątkiem będzie tutaj koncert Rossiniowska wirtuozeria w dniu 16 sierpnia, który odbędzie się w Sali Balowej Starego Domu Zdrojowego.


Ze wszystkich imprez 53. Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju tylko osiem koncertów wieczornych jest biletowanych. Wszystkie pozostałe wydarzenia są otwarte dla publiczności, co stanowi prezent organizatorów festiwalu - gminy Krynica-Zdrój oraz Centrum Kultury dla mieszkańców Krynicy, wszystkich gości, turystów, wczasowiczów oraz wszystkich melomanów, którzy przyjadą do naszego uzdrowiska na to wielkie święto muzyki operowej.                                                                  

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu