Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
21/05/2019 - 10:55

53. Festiwal im. Jana Kiepury. Gdzie się odbędzie?

Co z 53. Festiwalem im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju? Nie ma jeszcze porozumienia między Uzdrowiskiem Krynica-Żegiestów S.A. a organizatorem, którym jest Centrum Kultury w sprawie udostępnienia Pijalni Głównej i sali balowej Starego Domu Zdrojowego na festiwalowe potrzeby.

W Krynicy-Zdroju trwają przygotowania do 53. Festiwalu im. Jana Kiepury, którego tegoroczna edycja zaplanowana jest na 10-17 sierpnia. Artyści i program zostaną przedstawione przez organizatorów pod koniec maja na konferencji prasowej.

W programie najprawdopodobniej nie będzie widowiska "Uśmiechnij się z Kiepurą" w reżyserii Łukasza Lecha, które na Deptak przyciągało tłumy.

Dyrektorem artystycznym tegorocznego wydarzenia został profesor Tadeusz Pszonka z Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

Na razie nie wiadomo, gdzie się odbędą festiwalowe koncerty. Nie doszło jeszcze do porozumienia między Uzdrowiskiem Krynica-Żegiestów S.A. a organizatorem, którym jest Centrum Kultury w sprawie udostępnienia Pijalni Głównej i sali balowej Starego Domu Zdrojowego na festiwalowe potrzeby.  

W tym obiektach tradycyjnie odbywają się koncerty oraz spotkania z artystami.   

Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju należy do jednych z najbardziej znanych wydarzeń kulturalnych w Polsce.

Jest hołdem składanym od 1967 roku sławnemu tenorowi, otoczonemu legendą za życia.  Wydarzenie promuje polską kulturę i stanowi jeden z elementów, które każdego roku w sierpniu przyciągają do uzdrowiska melomanów.

W ubiegłym roku wniosek złożony przez Dariusza Reśko, ówczesnego burmistrza Krynicy-Zdroju o finansowe wsparcie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Festiwalu został oceniony bardzo wysoko. 

Minister Piotr Gliński zdecydował się dofinansować trzy kolejne edycje wydarzenia na łączną kwotą 1200 000 złotych. Festiwal współfinansowany jest więc ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MK) fot. arch. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe