Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
14/11/2022 - 12:40

5100 nowych studentów i słuchaczy. WSB-NLU na liście najpopularniejszych polskich uczelni według MEN

Ministerstwo Edukacji i Nauki poinformowało, że podczas tegorocznych rekrutacji na studia niemal 430 tys. osób zostało przyjętych na pierwszy rok. Według wyliczeń, wśród najpopularniejszych uczelni w Polsce w roku akademickim 2022/23 jest nowosądecka Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University.

Na czele wybieranych kierunków nieustannie znajdują się te, które należą do trzonu oferty edukacyjnej Wyższej Szkoły Biznesu. W tym roku również króluje informatyka, psychologia, zarządzanie i prawo.

WSB-NLU wśród najchętniej wybieranych uczelni niepublicznych w kraju

Ministerstwo Edukacji i Nauki przedstawiło podsumowanie statystyk dot. przyjęć na studia. Dane te objęły wyłącznie uczelnie wyższe, które są nadzorowane przez polskie ministerstwo.

W tegorocznym zestawieniu wysokie miejsce zajęła Wyższa Szkoła Biznesu - National Louis University z siedzibą w Nowym Sączu. Na rok pierwszy studiów niestacjonarnych przyjęto aż 3190 chętnych.

- 5100 nowych studentów i słuchaczy studiów podyplomowych - to wynik naszej rekrutacji na rok akademicki 2022/23. Według Ministerstwa Edukacji I Nauki jesteśmy jedną z najczęściej wybieranych uczelni studiów niestacjonarnych w Polsce. To imponujący wynik, który daje nam motywację do działania i dalszego rozwoju - mówi rektor WSB-NLU dr Dariusz Woźniak, prof. WSB-NLU.

Według danych resortu na obecny rok akademicki przyjęto w uczelniach publicznych ogólnie 137 964 studentów.

Informatyka, psychologia, zarządzanie i prawo na czele najpopularniejszych kierunków w Polsce

Co stoi za sukcesem nowosądeckiej uczelni? Placówka od przeszło 30 lat zajmuje się kształceniem na najwyższym poziomie w kraju. Dzięki temu doceniana jest zarówno przez resort nauki, który wielokrotnie podkreślał znaczenie uczelni, jak i przez studentów. Ci zaś do wyboru mają na WSB-NLU najchętniej wybierane kierunki w Polsce. Są to również kierunki, które gwarantują stabilną, pewną pracę. Zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów z zakresu prawa, informatyki, zarządzania oraz psychologii nieustannie rośnie.

- Możliwość uruchomienia nowego kierunku, jakim jest prawo, stanowiło dla nas wyzwanie. Jednak patrząc na zaangażowanie nowych studentów oraz ich chęć kształcenia - jest to wysiłek, który się opłacił. Zainteresowanie całą ofertą WSB-NLU w obecnym roku akademickim jest imponujące - dodaje rektor.

Już niebawem rozpocznie się rekrutacja na semestr zimowy na Wyższej Szkole Biznesu - National Louis University. Będzie to okazja dla wszystkich, którzy nie zdążyli się zapisać na studia w semestrze zimowym. Warto więc wypatrywać na horyzoncie informacji o naborze, by nie przegapić swojej szansy!

Materiał partneraDziękujemy za przesłanie błędu