Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
19/04/2021 - 17:00

10 firm walczy o wygraną w przetargu. Na dachu tej szkoły będą panele słoneczne

Decyzja zapadła: Szkoła Podstawowa w Korzennej zostanie wyremontowana. Chętnych nie brakuje, jednak rozstrzygnięcie przetargu wcale nie będzie takie proste. Sprawdzamy w czym problem.

Czytaj też: Korzenna w Sądeckim Obszarze Funkcjonalnym: bez Nowego Sącza się nie uda

Oferty w przetargu na modernizację energetyczną budynku Szkoły Podstawowej w Korzennej złożyło aż 10 firm. Gmina zamierza wyłonić wykonawców tak szybko, jak to możliwe. Budynek największej podstawówki w gminie już w poprzednich latach był ocieplany. – Teraz przyszedł czas na drugi etap. Wcześniej bowiem zabrakło środków na tak wysoki standard – wyjaśnił podczas ostatniej sesji wójt Leszek Skowron. W szkole ma pojawić się instalacja fotowoltaiczna, z której budynek będzie czerpać energię.

Aktualnie władze gminy analizują wszystkie propozycje nie tylko pod względem formalnym. Biorą także pod uwagę możliwości finansowe i środki przewidziane na ten cel. Na wszystko gmina zamierza przeznaczyć prawie 2,5 miliona złotych. Większa część ma zostać pokryta z dofinansowania z budżetu województwa małopolskiego. (k.kos@sadeczanin.info, fot. archiwum)Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”