Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
06/03/2021 - 15:20

ZSP w Nawojowej to prawdziwa szkoła marzeń. Zobaczcie, jak wygląda od środka

- Nasza szkoła to przyszłość - mówią nauczyciele Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej. Uczniowie mogą szkolić się pod okiem doświadczonej kadry i korzystać z w pełni wyposażonych sal. Ale to nie wszystko, co czeka tutaj na przyszłych kucharzy, dietetyków, weterynarzy czy hodowców koni. Wybierzcie się razem z nami na wirtualny spacer po tej wyjątkowej szkole.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Nawojowej kształci uczniów w takich kierunkach jak:

  • architektura krajobrazu;
  • technik żywienia i usług gastronomicznych;
  • technik weterynarii;
  • technik hodowca koni.

Szkoła w Nawojowej to miejsce dla młodzieży, która chce rozwijać swoje pasje, nabywać nowych umiejętności i poszerzać swoją wiedzę. Uczniowie mają tu do dyspozycji sale wyposażone w profesjonalny sprzęt, co pozwala im udoskonalać swoje zdolności praktyczne.

- Młodzież kształcąca się na kierunku technik architektury korzysta z przyszkolnych ogrodów, dzięki czemu nabywa praktycznych umiejętności, które są bardzo cenione u pracodawców - mówi dyrektor ZSP w Nawojowej, Michał Bulzak. Placówka współpracuje m.in. z firmą Hebe czy z Nadleśnictwem Nawojowa.

Uczniowie, którzy chcą związać swoją przyszłość z weterynarią, w szkole w Nawojowej uzyskają do tego odpowiednie przygotowanie. Pod opieką lekarza weterynarii, Mariana Jankisza, mogą zobaczyć jak wygląda praca w prawdziwej przychodni. Ponadto, w budynku szkoły uczniowie korzystają z wyposażonego laboratorium. Wszystko po to, aby praca ze zwierzętami w przyszłości nie stanowiła dla nich żadnego problemu i żeby jako absolwenci odnaleźli się na rynku pracy.

ZSP w Nawojowej oferuje również unikatowy kierunek kształcenia technik hodowca koni. Uczniowie szkolą się pod opieką trenera kadry olimpijskiej juniorów, Jacka Wodyńskiego. Pan Jacek podkreśla jak ważna jest umiejętność obycia z koniem. W nawojowskiej stadninie młodzież pracuje z czterema końmi, a zajęcia jazdy konnej odbywają się w krytej ujeżdżalni.

Dla uczniów, którzy swoje królestwo widzą w kuchni i którzy zwykłe produkty potrafią zamienić w smaczne potrawy, szkoła przygotowała profesjonalne zaplecze. Przyszli kucharze, kelnerzy czy dietetycy na praktykach współpracują z najbardziej prestiżowymi restauracjami i obiektami gastronomicznymi w Polsce. Najlepszą rekomendacją dla absolwentów szkół podstawowych powinna być stuprocentowa zdawalność egzaminu zawodowego na kierunku technik żywienia i usług gastronomicznych.

W ZSP w Nawojowej zadbano nie tylko o profesjonalnie wyposażone sale, ale również o zaplecze sportowe. Uczniowie mają do dyspozycji wyremontowaną salę gimnastyczną oraz oświetlone boisko zewnętrzne. Obok szkoły znajduje się również internat z wyremontowanymi, nowocześnie urządzonymi pokojami.

- W naszej szkole podchodzimy indywidualnie do każdego ucznia i dzięki temu panuje tutaj świetna atmosfera - mówi dyrektor szkoły i zaprasza uczniów szkół podstawowych do zapoznania się z ofertą edukacyjną placówki w Nawojowej. Nie zapomnijcie również zerknąć na ich profil na Facebooku - Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. W. Witosa w Nawojowej. Zobaczcie więcej na wideo. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.nawojowa.edu.pl

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”