Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
11/06/2021 - 17:05

Znany raper Arkadio koncertował w sądeckiej „Dwójce” [FILM]

Znany sądecki raper, freestylowiec Arkadio, odwiedził II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Artysta spotkał się z uczniami, którym opowiedział historię swojego życia.

Arkadio podczas spotkań z uczniami sądeckiej "Dwójki" opowiedział o swoich doświadczeniach walki z nałogami, agresją, rozpadem rodziny. Omówił problematykę przemocy oraz wchodzenia w konflikty z prawem, aby zaimponować innym albo w odpowiedzi na oczekiwania środowiska. Nieodłącznym elementem spotkania były historie ludzi, którym udało się zmienić swoje dotychczasowe życie,  pełne przemocy, uzależnień, lęku i przeciętności na nowe, oparte na silnych stronach osobowości i talentach.

Dwudniowy koncert składał się z czternastu spotkań z poszczególnymi klasami. Całość wydarzenia była przeplatana autorskimi utworami Arkadio.

- Spotykając się z młodzieżą chcę ich zachęcić, aby zastanowili się nad tym, co chcieliby robić w przyszłości, kim chcieliby być, jakie są ich talenty, marzenia, pasje. Wszystko to sprowadza się do słów: „rób to co kochasz” albo „czy to co robisz ma sens?” Robimy to za pomocą klipów, freestylów, treści mówionej. Razem ze mną jest DJ i trębacz. W ten sposób staramy się pobudzić słuchaczy do myślenia, aby zadali sobie pewne pytania – powiedział nam Arkadiusz "Arkadio" Zbozień.

- Już drugi raz spotykamy się w naszej szkole z artystą, raperem Arkadio, który rozmawia z młodzieżą o motywacji w życiu. Bardzo się z tego cieszymy, bo przekaz młodego człowieka lepiej trafia do drugiego młodego człowieka – wyjaśnia Małgorzata Biel, wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu.  

Spotkanie z Arkadio w sądeckiej „Dwójce” zorganizowane zostało z inicjatywy nauczycielki Kingi Szostak przy współpracy z psycholog Joanną Bogucką- Jurasović, Anną Juśkiewicz i  pedagog Moniką Gwiżdż Smagą. ([email protected] Fot. RG, Film D. Szlag)

Znany raper Arkadio koncertował w sądeckiej „Dwójce”
Znany sądecki raper, freestylowiec Arkadio, odwiedził II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. Artysta spotkał się z młodzieżą, której opowiedział historię swojego życia.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu