Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 1 grudnia. Imieniny: Blanki, Edmunda, Eligiusza
19/09/2021 - 20:15

Zjazd grybowskiego SKT „Sądeczanin” poświęcony pamięci beatyfikowanych [ZDJĘCIA]

Uroczysty koncert, wystawa portretów i poczęstunek. Za nami VII zjazd grybowskiego oddziału SKT Sądeczanin. W tym roku wydarzenie odbywało się w kościele w Cieniawie i przyciągnęło sporą liczbę osób. Nie zabrakło także gości specjalnych.

Vi zjazd grybowskiego SKT Sądeczanin, ze względu na panującą wówczas sytuację epidemiologiczną, odbywał się w skromniejszym gronie. W tym roku pojawiło się zdecydowanie więcej osób. Wydarzenie było bardzo okazałe.

Otworzyło je czuwanie modlitewne w kościele św. Franciszka z Asyżu w Cieniawie. Po nim, rozpoczął się koncert pamięci beatyfikowanych kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. To właśnie ich wspominano w szczególny sposób.

Wykonawcą był Mirosław Witkowski (laureat i finalista programów telewizyjnych: X-Factor, The Voice of Poland i Szansa na Sukces). Towarzyszyli mu Grzegorz Żyłka, Piotr Przyrowski i Katarzyna Ignatowicz. Gościnnie wystąpili uczestnicy warsztatów twórczych z Cieniawy.

Zgromadzone osoby mogły usłyszeć m.in. "Abba Ojcze", "Barkę", „Gdy kiedyś Pan powróci znów” czy "Czarna Madonno". Wykonanie utworów robiło duże wrażenie. Zgromadzeni w kościele wierni byli zachwyceni, dając temu wyraz w postaci gromkich oklasków.

Gościem specjalnym była poseł Anna Paluch, która również włączyła się do śpiewania. Także ksiądz proboszcz Wacław Barnaś wziął czynny udział w koncercie. W kościele pojawili się również m.in. wójt gminy Grybów Jacek Migacz oraz radni.

Zgromadzone osoby mogły podziwiać wystawę 15 portretów błogosławionych, które zostały wykonane przez mieszkańców gminy Grybów. Po koncercie wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

- Przeżyliśmy piękne wydarzenie – mówiła Irena Miczołek, prezes grybowskiego oddziału SKT Sądeczanin. – W tym roku, w związku z beatyfikacją postanowiliśmy odejść od repertuaru rozrywkowego, na rzecz chrześcijańskiego o charakterze pełnej wolności i spontaniczności. Prezentujemy go w kościołach. Jest to nowością – dodawał Mirosław Witkowski. - Atmosfera była niesamowita – podkreślała Katarzyna Ignatowicz.

Relacja z wydarzenia znajduje się w materiale filmowym. ([email protected], fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: Mateusz Pogwizd)

VII zjazd grybowskiego oddziału SKT "Sądeczanin"
Za nami VII zjazd grybowskiego oddziału SKT "Sądeczanin". Częścia wydarzenia był uroczysty koncert w kościele parafialnym w Cieniawie.


Dziękujemy za przesłanie błędu