Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
06/03/2021 - 07:20

Zatrzymaj się i pomyśl. Rekolekcje wielkopostne bp. Artura Ważnego cz. 4 [WIDEO]

Bóg działał w życiu św. Józefa przez jego słabości i pomimo tych słabości. Bogu nie przeszkadza nasza słabość, ale On przychodzi do niej z czułością. Jeśli uczymy się od Niego tej czułości, tak jak uczył się św. Józef, to potrafimy czynić wielkie rzeczy nie tylko we własnym życiu, ale również w życiu innych ludzi. Zapraszamy was na czwarty odcinek rekolekcji wielkopostnych, które głosi bp Artur Ważny.
- Spośród całej trójki w Świętej Rodzinie Bóg wybrał najsłabszego żeby był opiekunem tej wspólnoty. Jezus - święty, Maryja - Niepokalanie Poczęta, tylko Józef był grzesznikiem i właśnie jego Bóg wybrał. Wykorzystał jego kruchość, słabość, jego niedoskonałość, żeby przez swoją czułość działać w życiu świętego Józefa – rozważa bp Artur Ważny.

Zobacz też Rekolekcje wielkopostne bp. Artura Ważnego cz. 3 [WIDEO]

Papież Franciszek napisał piękne słowa w dokumencie „Patris Corde”: „Zbyt często myślimy, że Bóg polega tylko na tym, co w nas dobre i zwycięskie, podczas gdy w istocie większość jego planów jest realizowana poprzez nasze słabości i pomimo nich”.

- Tak działał Bóg w życiu świętego Józefa. Działał poprzez jego słabości i pomimo tych słabości. Gdy patrzymy na jego historię (dość krótką) przedstawioną w ewangeliach, to widzimy, że ciągle przeżywał jakieś niepokoje, lęki, dylematy. Musiał podejmować wyzwania i Pan Bóg okazywał mu swoją czułość, tak jak zapewnia w psalmie, że pamięta, że jesteśmy prochem. Bóg pamiętał, że święty Józef był prochem, pamięta, że my jesteśmy prochem, że pachniemy gliną, z której nas stworzył – mówi w nauce rekolekcyjnej bp Ważny.

Zobacz też Rekolekcje wielkopostne bp. Artura Ważnego cz. 2 [WIDEO]

- To jest ważne odkrycie, że Bóg czule przychodzi do naszej słabości i wcale mu ta słabość nasza nie przeszkadza. Ważne, abyśmy to odkrywali – dodaje.

Zachęcamy Was do wysłuchania całej nauki rekolekcyjnej. ([email protected] Film Profeto)Dziękujemy za przesłanie błędu