Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
20/03/2021 - 00:20

Zatrzymaj się i pomyśl. Rekolekcje wielkopostne bp. Artura Ważnego cz. 8 [WIDEO]

Jeśli czasami zdaje się nam, że Bóg nie działa, to On w rzeczywistości ufa nam i liczy, że przez naszą kreatywność i talenty, które nam dał, wyjdziemy z danej sytuacji cało. Bóg ufa człowiekowi i powierza mu różnego rodzaju zadania, do których - wydaje się - człowiek jest nieprzygotowany. Bóg mógłby działać bezpośrednio, ale lubi działać przez wydarzenia i ludzi. (...) Bóg chce, abyśmy wchodząc w jakiś kryzys, stworzyli nową rzeczywistość, dali światu nową jakość. Zapraszamy was na ósmy, a zarazem ostatni odcinek rekolekcji wielkopostnych, które głosi bp Artur Ważny.

Bóg dopuszcza na nas pokusy, bo one same w sobie nie są jeszcze niczym złym. Owszem, są zagrożeniem, ryzykiem, ale jeśli je pokonamy, wtedy wzrastamy. To tak jak skoczek narciarski, który zjeżdża, znajduje się na progu. Jeśli dobrze się odbije, to wzleci wysoko, ale jeśli źle się odbije, wówczas może spaść. Może sobie zrobić krzywdę. Jest ryzyko, ale Bóg nam ufa – mówi w nauce rekolekcyjnej bp Artur Ważny.

Zobacz też Zatrzymaj się i pomyśl. Rekolekcje wielkopostne bp. Artura Ważnego cz. 7 [WIDEO]

Bóg ufa człowiekowi. Powierza mu różnego rodzaju zadania, chociaż ten człowiek jest tak jakby nieprzygotowany, bo Bóg lubi działać przez wydarzenia i ludzi.

- Możemy mówić o kryzysach, pokusach w życiu świętego Józefa. Pierwszy kryzys to nazaretański, kiedy dowiaduje się, że jego ukochana jest w stanie błogosławionym. To jest ten kryzys, który on przezwycięża. Mógłby ulec pokusie odejścia, ale podejmuje walkę i wychodzi zwycięsko. Odkrywa, że Bóg przygotował mu życie o wiele piękniejsze niż on sam mógłby sobie wymarzyć – podkreśla bp Ważny.

Drugi kryzys, to kryzys betlejemski, kiedy okazuje się, że nie ma miejsca, w którym mógłby narodzić się Boży Syn, ale Bóg ufa Józefowi. Ufa temu, który potrafił nawet ze stajni uczynić miejsce narodzin Boga.

Zobacz też Zatrzymaj się i pomyśl. Rekolekcje wielkopostne bp. Artura Ważnego cz. 6 [WIDEO]

Trzeci kryzys, który przeżywał święty Józef, to był kryzys egipski, kiedy musiał uciekać do obcego kraju, kiedy musiał stworzyć warunki do życia dla swojej rodziny. Do Egiptu, a więc do kraju niewoli udaje się Boży Syn.

Czwarty kryzys, który przeżywa święty Józef, to kryzys jerozolimski. W taki sposób możemy nazwać sytuację, kiedy dwunastoletni Jezus w świątyni, odnaleziony przez rodziców mówi: „Czy nie wiecie, że powinienem być w tym, co należy do mojego Ojca”. Józef słyszy od Jezusa, że nie jest jego ojcem.

Zachęcamy Was do wysłuchania całej nauki rekolekcyjnej. ([email protected] Film Profeto)







Dziękujemy za przesłanie błędu