Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 września. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
15/03/2021 - 11:15

Zatrzymaj się i pomyśl. Rekolekcje wielkopostne bp. Artura Ważnego cz. 7 [WIDEO]

Bądźmy tak jak św. Józef, ludźmi przyjmującymi. Przebaczajmy to, co nie jest po naszej myśli, co nas krzywdzi, co nas rani, abyśmy mogli być ludźmi, którzy sprawiają, że pojawiają się kwiaty tam, gdzie rosną ciernie. Życie duchowe to nie jest droga, która wyjaśnia - to jest droga, która akceptuje. Zapraszamy was na siódmy odcinek rekolekcji wielkopostnych, które głosi bp Artur Ważny.

„Przebaczajcie sobie tak, jak i Bóg wam przebaczył w Chrystusie” – czytamy w Liście do Efezjan.

- Pamiętam sytuację, kiedy podeszła do mnie kobieta i powiedziała mi, że Bóg dał jej łaskę, że dzisiaj mogła mi przebaczyć i już nie czuje do mnie urazy. Byłem trochę zdziwiony, ponieważ znałem tę kobietę, ale nie miałem pojęcia, że w jakikolwiek sposób kiedyś ją skrzywdziłem, że czuła się zraniona. Myślę, że w podobny sposób mógł się czuć święty Józef wobec Maryi. Ona była niewinna, ona wypełniła Bożą wolę, zgodziła się na to, by być Matką Bożego Syna, ale pokrzyżowała plany świętemu Józefowi. Mógł być zdenerwowany, mógł się czuć skrzywdzony, zresztą wiemy, że miało się to skończyć rozwodem. Niemniej jednak stoczył głęboką walkę w sobie, pokonał swój egoizm, swoją pychę. Zgodził się na to żeby jego plany zostały odsunięte i wybrał to, co wybrała Maryja. Zgodził się, przyjął ją – rozważa w nauce rekolekcyjnej bp Artur Ważny.

Zobacz też Zatrzymaj się i pomyśl. Rekolekcje wielkopostne bp. Artura Ważnego cz. 6 [WIDEO]

Święty Józef okazuje Maryi szacunek, jest wobec niej delikatny, nie ma do niej pretensji. To jest człowiek przyjmujący. Nie wszystko święty Józef rozumie. Nie na wszystko się zgadza, jednak przyjmuje Maryję do swojego życia.

Zachęcamy Was do wysłuchania całej nauki rekolekcyjnej. ([email protected] Film Profeto)Dziękujemy za przesłanie błędu