Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
13/03/2021 - 10:55

Zatrzymaj się i pomyśl. Rekolekcje wielkopostne bp. Artura Ważnego cz. 6 [WIDEO]

Przez pracę uczestniczymy w dziele zbawienia. Praca przyspiesza nadejście Królestwa Bożego, rozwija talenty i pomnaża umiejętności, służy społeczeństwu i wspólnocie. Św. Józef był człowiekiem pracy. Zapraszamy was na szósty odcinek rekolekcji wielkopostnych, które głosi bp Artur Ważny.

„ Pan Bóg wziął człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał” – czytamy w Księdze Rodzaju.

- Czasem myślimy, że praca jest karą za grzechy, tymczasem już te słowa przytoczone wyżej, mówią o tym, że praca była wcześniej, że Bóg dał pracę po to, aby człowiek uprawiał ogród Eden. Aby czynił świat doskonałym. Aby nieustannie pomnażał swoje talenty, które Bóg w niego włożył. Taki był święty Józef – mówi w nauce rekolekcyjnej bp Artur Ważny.

Zobacz też Zatrzymaj się i pomyśl. Rekolekcje wielkopostne bp. Artura Ważnego cz. 5 [WIDEO]

Kiedy czytamy „Patris Corde”, odkrywamy, że papież Franciszek wspomina o czterech wymiarach pracy, które podejmował także święty Józef. Pierwszy wymiar to ten, że praca jest uczestnictwem w dziele zbawienia.

- Święty Józef miał świadomość, że uczestniczy w dziele zbawienia, że przez swoją pracę służy Jezusowi, który jest Zbawicielem i którego jest coraz więcej, który rośnie, który będzie tym, który zbawi swój lud – wyjaśnia bp Ważny.

Zobacz też Zatrzymaj się i pomyśl. Rekolekcje wielkopostne bp. Artura Ważnego cz. 4 [WIDEO]

Praca jest okazją do przyspieszenia nadejścia Królestwa Bożego. Praca sprawia, że rozwijamy swoje przymioty i cechy. Praca służy społeczeństwu i wspólnocie.

Zachęcamy Was do wysłuchania całej nauki rekolekcyjnej. ([email protected] Film Profeto)Dziękujemy za przesłanie błędu