Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
26/06/2020 - 12:20

Zakończenie roku szkolnego w sądeckich szkołach. Uczniowie odebrali świadectwa

Rok szkolny 2019/2020 dobiegł końca. Uczniowie od samego rana odwiedzają swoje szkoły i odbierają świadectwa. Jedni są zadowoleni z ocen, inni mówią, że mogło być lepiej, ale nie to jest dzisiaj najważniejsze. Wszyscy cieszą się, że zaczynają wakacje i w końcu będą mogli odpocząć.

Zakończenie roku szkolnego w sądeckich szkołach przebiega nieco inaczej niż w ubiegłych latach. Nie ma tradycyjnych akademii i uroczystości szkolnych, a uczniom poszczególnych klas – szczególnie w większych szkołach – została wyznaczona godzina, o której mają odebrać w szkole świadectwa. Wszystko po to, aby w tym samym momencie w szkole nie gromadziła się zbyt duża ilość uczniów.

- W naszej szkole uczniowie odbierają świadectwa od godziny 8 do godziny 12. Poszczególne klasy mają wyznaczoną godzinę, na którą mają przyjść po świadectwo. Maksymalnie są to trzy klasy, które wchodzą do szkoły różnymi wejściami. Na odebranie świadectwa i pożegnanie się z wychowawcami mają około 20 minut. Nie ma w tym roku akademii, ale wszystko po to, aby zachować wszelkie środki bezpieczeństwa – mówi Dorota Smaga, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu. 

- Bardzo ładnie zakończyliśmy ten rok szkolny. Oczywiście zrealizowaliśmy wszystkie podstawy programowe, z czego bardzo się cieszę. Średnia szkoły wynosi 4,28, a więc jest bardzo wysoka. Mamy 214 uczniów, którzy osiągnęli średnią powyżej 4,75 i 55 uczniów ze średnią powyżej 5,0 – nie kryje radości dyrektor Dorota Smaga.

- Ten rok szkolny był inny niż zwykle z powodu pandemii koronawirusa, która nas zaskoczyła. Jako przewodnicząca klasy miałam dodatkowe zajęcia związane ze zdalnym nauczaniem. Jeśli chodzi o naukę, to musieliśmy w domu poświęcić dużo czasu i większość materiału samodzielnie przeanalizować. Na szczęście nauczyciele byli nam bardzo pomocni – mówi Nicola Tokarczyk, uczennica sądeckiej „Dwójki”.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

RG [email protected] Fot. i Film R.GajewskiDziękujemy za przesłanie błędu