Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
22/03/2023 - 17:00

Tego jeszcze nie było! W sądeckiej firmie Fakro otworzyli filię galerii

W sądeckiej firmie Fakro została uroczyście otwarta filia starosądeckiej galerii IMO. Pracownicy i wszystkie osoby odwiedzające firmę, mogą od dzisiaj podziwiać piękne obrazy znanych artystów, które zdobią ściany budynku sądeckiej firmy.

Fakro, która już na stałe wpisało się w pejzaż Sądecczyzny, jest firmą globalną, która rozsławia region i markę na całym świecie oraz zatrudnia dużą grupę osób. Jest to firma bardzo zaangażowana społecznie. Wspiera różne przedsięwzięcia ekonomiczne, gospodarcze, ekologiczne, sportowe i kulturalne związane ze sztuką. Dzisiaj w budynku firmy została uroczyście otwarta filia starosądeckiej galerii IMO. Na ścianach można podziwiać piękne obrazy znanych artystów. 

Wystawa prezentowana w firmie Fakro to pokłosie długofalowej i wielopłaszczyznowej współpracy z Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Wystawa prezentuje 10 międzynarodowych dzieł sztuki, które powstały podczas Międzynarodowych Plenerów Malarskich, będących sezonowym wydarzeniem kulturalnym, odbywającym się od 2006 roku w Starym Sączu.


- Mariaż branży budowlanej z kulturą i sztuką nie jest oczywisty, ale pokazuje naszą różnorodność i wszechstronność. Firma Fakro rokrocznie przyjmuje około 5  tysięcy gości z całego świata. Są to przedstawiciele naszych partnerów, architektów, dekarzy, sprzedawców, organizacji branżowych, a także świata polityki i mediów. Przybywają tu, aby brać udział w szkoleniach, poznać naszą ofertę. Od teraz będą także mogli podziwiać obrazy ze starosądeckiej Galerii IMO – wyjaśnia Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. Marketingu Fakro.


W uroczystym wernisażu otwierającym wystawę, wziął udział zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki, kierowniczka Galerii Imo w Starym Sączu Agnieszka Tes, kuratorka międzynarodowych plenerów Ewelina Kochańska i pracownicy Fakro. 

- Filia Galerii IMO, która powstała w firmie Fakro, jest niezwykła. To jest okno otwarte na świat, na kulturę. Ta sztuka, która się dzieje w Starym Sączu jest globalna, międzynarodowa. Plener malarski organizowany od wielu lat, zapoczątkowany przez prof. Nowińskiego cieszy się niezmiernym powodzeniem wśród artystów na całym świecie. Nie tak dawno, bo kilka lat temu miałem przyjemność otwierać galerię w Tokio, poświęconą plenerom malarskim w Starym Sączu i twórczości prof. Nowińskiego. Ta sztuka i polska kultura jest obecna nawet w tak dalekich zakątkach świata jak Japonia. Niezmiernie mi miło, że przypadł mi w udziale zaszczyt otwarcia galerii również w Nowym Sączu. Skala tego wydarzenia jest bardzo duża - mówił zastępca burmistrza Starego Sącza Kazimierz Gizicki. 

[email protected] Fot. RG, Film D. Wojda

Tego jeszcze nie było! W sądeckiej firmie Fakro otworzyli filię galerii
W sądeckiej firmie Fakro została uroczyście otwarta filia starosądeckiej galerii IMO. Pracownicy i wszystkie osoby odwiedzające firmę, mogą od dzisiaj podziwiać piękne obrazy znanych artystów, które zdobią ściany budynku sądeckiej firmy.


Dziękujemy za przesłanie błędu