Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
06/01/2022 - 13:50

Świąteczna tradycja w niezwykłym wydaniu. Żywa szopka w Niskowej zachwyca

Tworzenie szopek to znana nam od lat tradycja bożonarodzeniowa. Szczególnie prezentują się te, w których możemy oglądać żywe zwierzęta. Jedna z nich znajduje się w Niskowej i budzi bardzo duże zainteresowanie.

Szopki to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. W oryginalny sposób przedstawiają biblijną scenę narodzin Jezusa. W ten sposób pomagają wiernym, a szczególnie dzieciom przenieść się do czasów, w których narodził się Syn Boży. Bardzo okazale wygląda m.in. ta, zbudowana w kościele parafialnym w Kamionce Wielkiej.

Niezwykle prezentuje się również szopka umieszczona obok kościoła p.w. Św. Stanisława Kostki w Niskowej. Uwagę zwraca przede wszystkim tym, że znajdują się w niej żywe zwierzęta. Obok figur Józefa, Maryji i leżącego w żłóbku Jezusa, możemy zaobserwować m.in. kucyki, owce, kaczki, bażanty, gołębie, kury, króliki.

Całość jest oczywiście ogrodzona. Zainteresowanie szopką, szczególnie wśród najmłodszych jest bardzo duże. Szopka tworzy niezwykły klimat, oddający charakter radosnych świąt Bożego Narodzenia. Więcej szczegółów w materiale filmowym. ([email protected], wideo, fot.: Daniel Szlag)

Żywa szopka w Niskowej
Żywa szopka w Niskowej prezentuje się niezwykle i budzi bardzo duże zainteresowanie.


Dziękujemy za przesłanie błędu