Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 27 maja. Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
22/10/2022 - 15:00

Rozpoczęli nowy rok na nowosądeckiej WSB. Uczelnię odwiedził minister Czarnek [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dariusz Woźniak, rektor WSB-NLU przywitał dziś nowych studentów uczelni. W tym roku akademickim naukę rozpocznie blisko 5 tysięcy studentów pierwszego roku. Gościem specjalnym sobotniej inauguracji na sądeckiej uczelni był Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

To już 31. inauguracja roku akademickiego na Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University. W sobotnie przedpołudnie na auli przy ulicy Zielonej w Nowym Sączu pojawili się nowi studenci, absolwenci uczelni, wykładowcy, sądeccy samorządowcy, posłowie i dyrektorzy placówek edukacyjnych.

Wyjątkowym gościem dzisiejszej uroczystości był minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, który wygłosił specjalny wykład na temat praworządności. Zebranych gości i studentów przywitał rektor WSB-NLU, prof. Dariusz Woźniak.

- Najważniejsze jest to, abyście odnaleźli swoją pasję. Wtedy przedmioty i sesja to będzie błahostka – tymi słowami rektor zwrócił się do pierwszoroczniaków, którzy składali dziś ślubowanie.

Inauguracja roku akademickiego 2022/2023 połączona była – tradycyjnie – z graduacją absolwentów WSB oraz wręczeniem wyróżnień dla pracowników uczelni. W tym roku WSB-NLU wzbogaciła się o 4 700 nowych studentów. Łącznie aktualny rok akademicki rozpoczęło ponad 8 tysięcy studentów.

- Ja utrzymuję, że każdy rok jest wyjątkowy. Każdy rok to spotkanie z nowymi osobami – mówił w rozmowie z „Sądeczaninem” rektor Dariusz Woźniak. – Ten rok to dla nas rozpoczęcie kierunku prawo oraz programów w języku słowackim i węgierskim. To również wyzwania związane nie tylko z dydaktyką.

Jednym z nich jest działalność Instytutu Badań i Komercjalizacji, gdzie WSB wraz z innymi dużymi uczelniami – np. z Akademią Górniczo-Hutniczą – chce realizować obszerne projekty. – Pozwolą nam one zrobić kolejny krok technologiczny i oczywiście ta technologia służy naszym studentom – wyjaśnia profesor Woźniak.

Nowy rok niesie ze sobą również kolejne wyzwania inwestycyjne. Jednym z nich jest budowa nowoczesnego akademika dla studentów. Na jakim etapie jest to przedsięwzięcie? Zapytaliśmy o to rektora WSB-NLU.

- Otrzymaliśmy już pozwolenie na budowę, więc zakończyliśmy tę czasochłonną część biurokratyczną. Do 2 listopada mogą spływać oferty firm budowlanych – mówi profesor Woźniak. – Mamy nadzieję, że jeszcze w grudniu – o ile pogoda pozwoli – ruszą prace i zakończymy je gdzieś na wiosnę 2024 roku – dodaje rektor. Akademik WNS-NLU na zapewnić 180 miejsc dla studentów.

Fotorelację z inauguracji roku akademickiego na sądeckiej uczelni można zobaczyć w galerii zdjęć. W materiale wideo – fragment przemówienia i wykłady ministra Przemysława Czarnka. ([email protected], fot. i wideo: SKS)

Inauguracja roku akademickiego na WSB-NLU [ZDJĘCIA]
Dariusz Woźniak, rektor WSB-NLU przywitał dziś nowych studentów uczelni. W tym roku akademickim naukę rozpocznie blisko 5 tysięcy studentów pierwszego roku. Gościem specjalnym sobotniej inauguracji na sądeckiej uczelni był Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.


Dziękujemy za przesłanie błędu