Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
27/02/2021 - 18:05

Rekolekcje wielkopostne bp. Artura Ważnego cz. 2 [WIDEO]

Człowiek potrzebuje czterech miłości żeby wzrastać – miłości mamy, taty i obojga rodziców. Czwartą miłością jest miłość Boga. Jeśli pierwsze trzy zawiodą, to miłość Boga jest w stanie wszystko wyrównać. Zapraszamy was na drugi odcinek rekolekcji wielkopostnych, które głosi bp Artur Ważny.

- Człowiek potrzebuje tak naprawdę czterech miłości. Dzisiaj to się kwestionuje, ale taki jest biblijny przekaz. Potrzebujemy czterech miłości żeby wzrastać. Najpierw miłości mamy, następnie miłości taty, potem miłości obojga rodziców. Wiemy, że z tym jest bardzo różnie. Ale jest też czwarta miłość – miłość Boga, która jeśli tamte trzy miłości zawodzą, jest w stanie to wszystko przetrzymać. Zabezpieczyć każdemu z nas - wyjaśnia bp Artur Ważny.  

Bóg jest jak matka, Bóg kocha nas miłością matki. Jeśli miałeś jakieś problemy w relacji z mamą, to Bóg jest w stanie to wszystko naprawić. Bóg nas kocha miłością wierną, stałą, bezpieczną jak skała. Jest Ojcem, który nigdy nas nie opuści. Nigdy nie powie, że odrzuca nas.

- Jeśli mieliśmy jakieś problemy w relacji do taty, do ojca ziemskiego, Bóg jest w stanie to wszystko naprawić. Ważne żeby Go o to prosić – dodaje bp Ważny.

Nawet jeśli rodzice w miłości swojej gdzieś się pogubili, to Pan Bóg nas przygarnie. To Bóg jest w stanie tą miłość, która nam się należy, miłość rodzicielską zastąpić, wyrównać. To doświadczenie miłowania przez Boga sprawia, że człowiek rozwija się.

Zachęcamy Was do wysłuchania całej nauki rekolekcyjnej. ([email protected] Film Profeto)Dziękujemy za przesłanie błędu