Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
14/12/2020 - 13:55

Rekolekcje adwentowe ks. Michała Olszewskiego. Odcinek 4: „Trudy”

W czwartym odcinku rekolekcji adwentowych, sercanin ks. Michał Olszewski rozważa kolejny fragment drugiego Listu do Tymoteusza (2 Tm1, 8-12), w którym święty Paweł zachęca do wzięcia udziału w trudach i przeciwnościach.

- Gdy spojrzymy do tekstu greckiego, wówczas słowo, które zostało przetłumaczone jako trudy i przeciwności w polskim przekładzie znaczy, że mamy podjąć te trudy razem z innymi. Nie mamy ich przeżywać sami, ale razem z innymi, we wspólnocie – wyjaśnia ks. Michał Olszewski.

Zobacz też Rekolekcje adwentowe ks. Michała Olszewskiego. Odcinek 3: „Charyzmat”

Kapłan tłumaczy, że powinniśmy brać przykład z pszczół, które nigdy nie są same. Pszczoła gdyby została sama, to umiera.

- Pszczoły zawsze są dla innych, pszczoły pracują dla ula. Jeżeli zobaczycie pszczoły nad wodą, to dlatego, że zabierają tę wodę do ula. Jeśli zobaczycie pszczołę, która zapyla kwiaty, to dlatego, by był miód dla ula. Wszystko co pszczoła robi, robi dla innych, a wszystkie trudy i przeciwności, które znosi, znosi dla innych, aż do momentu, gdy za ul jest w stanie oddać życie – dodaje ks. Michał Olszewski.

Właśnie to ma na myśli św. Paweł w Liście do Tymoteusza, abyśmy podjęli trudy, ale znosili je dla innych. ([email protected] Film Youtube Profetopl)Dziękujemy za przesłanie błędu