Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
11/12/2020 - 13:55

Rekolekcje adwentowe ks. Michała Olszewskiego. Odcinek 1: "Obietnica"

Adwent dla każdego katolika jest czasem zadumy i oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. W tym wyjątkowym okresie warto zatrzymać się na moment i pomyśleć o tym, co w życiu jest najważniejsze, a co mogliśmy zagubić w codziennej gonitwie. Pomoże nam w tym sercanin ksiądz Michał Olszewski, który za pośrednictwem portali społecznościowych prowadzi rekolekcje adwentowe.

Adwent to okres, który ma przygotować wiernych do świąt Bożego Narodzenia, ale wcale to nie jest łatwe w dzisiejszych czasach. Ludzie są zabiegani i pochłonięci pracą. Wiele godzin spędzają na zakupach w centrach handlowych i nie mają czasu, aby choć jeden raz uczestniczyć w mszy roratniej w kościele.

Przygotowanie do świąt utrudnia również panująca pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia sanitarne, jak choćby ograniczenie liczby osób przebywających równocześnie w świątyni.

Mimo licznych obowiązków, w tym szczególnym czasie, warto zatrzymać się choć na chwilę i zastanowić nad tym, co w życiu każdej wierzącej osoby jest najważniejsze. Pomoże nam w tym sercanin ksiądz Michał Olszewski, który za pośrednictwem strony YouTube prowadzi rekolekcje adwentowe. Każdego dnia będziemy publikować je na łamach „Sądeczanina”.

Pierwszy odcinek rekolekcji adwentowych ks. Michała Olszewskiego nosi tytuł „Obietnica”. Zapraszamy wszystkich do wysłuchania. ([email protected] Film Youtube Profetopl)Dziękujemy za przesłanie błędu