Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
03/09/2022 - 14:55

Pannonica! Jeden duch, jedna muzyka, wielka radość [ZDJĘCIA, WIDEO]

Znów Barcice nad Popradem w gminie Stary Sącz zamieniły się w muzyczną stolicę gorących karpackich, bałkańskich rytmów. Widownia z całego świata znów udowadnia, że nic tak nie łączy ludzi jak dobra muzyka. Zobaczcie naszą fotorelację z Pannonica Folk Festival.

Kto nie był na Pannonice, temu trochę trudno wytłumaczyć panujący podczas festiwalu klimat. To tak jakbyście do jednego magicznego kociołka wrzucili radość życia, najbardziej nasycone kolory i wymieszali to z najgorętszą muzyką, która nikogo nie zostawia obojętnym.

Zobacz też: Stary Sącz: kto dostanie mieszkanie od Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej

Mieszkanka naprawdę wybuchowa a w tym roku – tu burmistrz Jacek Lelek przekrzykiwał swojego zastępcę Kazimierza Gizickiego, gorącego wielbiciela Gorana Bregovica, który wystąpił w Barcicach w 2019 roku – jeśli chodzi o dobór występujących zespołów organizatorzy chyba sięgnęli szczytu. Na scenie bowiem prezentowały się i dziś zaprezentują się gwiazdy światowego formatu: Tryptyk (POL), Kristijan Azirović Orkestar (SRB), Hrdza (SK), Guczodisko Party, Kommuna Lux (UKR), Gipsy Groove (KOS), Fanfara Ciocarlia (ROM), Balklavalhau Koolektiv (POR), Zűrös Banda (HU), Mascarimiri (IT) i Bojan Ristić Brass Band (SRB).

I tu mamy dowód na to, że nawet jeśli nie rozumiemy któregoś obcego języka, do odpowiednio dobrane nuty przełamują wszelkie bariery językowe. I wiek też nie ma najmniejszego znaczenia, gwarantujemy. Tradycyjnie też, na festiwalowym miasteczku, nie zabrakło kramów z rękodziełem, przepysznym jedzeniem z najróżniejszych miejsc na mapie Europy no i oczywiście winem. Jeśli zatem do tej pory nie zdążyliście zajrzeć do Barcic, nie zwlekajcie. Dziś ostatnia szansa żeby zasmakować niezwykłego i niepowtarzalnego. ([email protected] Fot. i film: ES)

Pannonica: jeden duch, jedna muzyka, wielka radość
Znów Barcice nad Popradem w gminie Stary Sącz zamieniły się w muzyczną stolicę gorących karpackich, bałkańskich rytmów. Widownia z całego świata znów udowadnia, że nic tak nie łączy ludzi jak dobra muzyka. Zobaczcie naszą fotorelację z Pannonica Folk Festival.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu