Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 września. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
04/06/2023 - 07:10

Młodzi z Nowego Sącza też tam byli. Morze ludzi na Polach Lednickich przy Bramie Rybie[WIDEO]

Chcieli być blisko Boga, mieć poczucie wspólnoty i dać świadectwo swojej wiary. Tysiące młodych ludzi z całej Polski, także z Nowego Sącza uczestniczyło w spotkaniu na Polach Lednickich przy Bramie Rybie. „Idź za Barankiem" takie było tegoroczne hasło wydarzenia.

Spędzili czas na modlitwach, rozważaniach,  przeplatanych wspólnym śpiewem i tańcem. Już po raz dwudziesty siódmy tysiące młodych ludzi z całej Polski spotkało się na Polach Lednickich przy Bramie Rybie. Wśród nich była liczna grupa z Nowego Sącza.

- Cały autokar wypełniła młodzież z  sądeckich parafii – mówi ksiądz Jerzy Jurkiewicz, proboszcz bazyliki świętej Małgorzaty. – To dowodzi, że mimo tych wszystkich zawirowań współczesnego świata, zawsze jest grupa młodych ludzi, którzy trzymają się Boga i Kościoła.  Spotkanie w Lednicy ma przede wszystkim wymiar ewangelizacyjny i daje poczucie wspólnoty – dodaje kapłan.

czytaj też To był prawdziwy szturm na Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu. Co przyciągnęło tłumy ludzi? [ZDJĘCIA]  

„Idź za Barankiem" ,takie było hasło tegorocznego  wydarzenia. – W czasie każdej Eucharystii słyszymy słowa: "oto Baranek Boży", a dziś chcemy dodać: idź za Barankiem. Tak, idź za Jezusem, idź za tym, który zgładził twój grzech – mówił do młodych prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak, cytowany przez Katolicką Agencję Informacyjną.  

Tak wielu księży posługuje w tym momencie na polach spowiedzi. Tak, odważ się pójść za Barankiem, pozwól Mu wziąć na siebie twój grzech, zgładzić twój grzech w sakramencie pojednania – zachęcał młodych abp Wojciech Polak.

czytaj też Tak się modlą tylko po naszemu. Niezwyczajne nabożeństwo pod góralską kapliczką [ZDJĘCIA] 

czytaj też Data ślubu była już ustalona, szyły się weselne stroje i wtedy jej o tym powiedział 

Kulminacyjnym punktem spotkania na Polach Lednickich była wieczorna msza. Spotkanie zakończy się przejściem przez Bramę Rybę o północy.([email protected]) fot. screen  Dziękujemy za przesłanie błędu