Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
23/10/2021 - 20:50

Młodzi ludzie są już strzelcami. Ślubowanie złożyli na Rynku [ZDJĘCIA][WIDEO]

268 młodych osób wstąpiło w szeregi Związku Strzeleckiego Strzelec z Nowego Sącza. Uroczystego ślubowania dokonali na sądeckim rynku, w obecności swoich rodziców, przyjaciół i przybyłych gości. Uroczystość swoją obecnością uświetniła orkiestra reprezentacyjna straży granicznej.

Związek Strzelecki Strzelec z Nowego Sącza jest znany w całej Polsce. Głównie za sprawą faktu, że to jedna z najlepszych organizacji proobronnych w kraju. W sobotę oficjalnie w jej szeregi wstąpiły kolejne młode osoby. Zobacz także: Sądeckie harcerstwo świętowało 110-lecie. To był dzień pełen atrakcji [ZDJĘCIA]

Ich ślubowanie rozpoczęło się w sobotę o godzinie 11 na sądeckim rynku. Uroczystość swoją obecnością uświetniła orkiestra reprezentacyjne straży granicznej. Łącznie przysięgę wypowiedziało 268 osób. Co ciekawe, niektórzy na złożenie ślubowania musieli czekać aż dwa lata, bo w poprzednim roku, z racji pandemii, nie było to możliwe.

Pojawiło się wielu gości: gen. Bryg. Artur Dębczak - pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej, poseł Jan Duda, Magdalena Majka – zastępca prezydenta Nowego Sącza, Marta Mordarska – radna sejmiku małopolskiego. Obecny był również m.in. starosta powiatu grajewskiego i sądeccy radni.

- Jestem niezmiernie dumny i wzruszony, że na sądeckim rynku ustawiło się prawie 500 strzelców. Cieszę się, że są z nami przyjaciele z jednostek w Bielsku-Białej, Grajewie, Tomaszowie Mazowieckim. Jakość, którą udało się zbudować w Nowym Sączu, jest tą, o którą nam chodziło - mówił bryg. Sławomir Szczerkowski, Dowódca Jednostki Strzeleckiej 2006.

- Dowodem na to jest fakt, że drugi raz w tym roku swoją obecnością zaszczycił nas pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej – dodawał.

Uroczysta przysięga była częścią obchodów 30-lecia Strzelca. Więcej w materiale filmowym. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Mateusz Pogwizd, wideo: Mateusz Pogwizd)

Uroczysta przysięga nowych członków Strzelca
268 młodych osób wstąpiło w szeregi Związku Strzeleckiego Strzelec z Nowego Sącza. Uroczystego ślubowania dokonali na sądeckim rynku.


Dziękujemy za przesłanie błędu