Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 4 grudnia. Imieniny: Barbary, Hieronima, Krystiana
05/07/2021 - 12:15

Maturzyści poznali wyniki egzaminów. Jak im poszło? [WIDEO]

Absolwenci szkół średnich znają już wyniki tegorocznych matur. W nocy zostały opublikowane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Od samego rana uczniowie odwiedzają swoje szkoły, gdzie odbierają świadectwa maturalne. Jak im poszło?

Jak podaje Centralna Komisja Egzaminacyjna, w tym roku do matury przystąpiły 273 419 osób, z czego 167 504 to absolwenci liceów, a 105 915 to absolwenci techników.74,5 proc. uczniów zdało tegoroczną maturę, 17,7 proc. nie zdało jednego z przedmiotów, ale mają możliwość przystąpienia do poprawy. Niestety 7,8 proc. uczniów nie zdało matury i do poprawy będą mogli przystąpić dopiero w przyszłym roku.

Podobnie jak w ubiegłym roku, z egzaminami maturalnymi lepiej poradzili sobie absolwenci liceów. Tutaj maturę zdało 81 proc. uczniów. W technikach maturę zdało 64 proc uczniów. Poziom wyników maturalnych w całej Polsce jest bardzo podobny. W porównaniu z innymi województwami egzaminy najlepiej zdali maturzyści z województwa podlaskiego, a najgorzej z zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Odwiedziliśmy II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej, w którym od samego rana absolwenci odbierają świadectwa maturalne.

- Bardzo cieszę się z wysokich wyników moich uczniów. Maturzyści nie mieli łatwego zadania, bo była pandemia koronawirusa i zdalne nauczanie, ale mimo wielu trudności, świetnie poradzili sobie z egzaminami maturalnymi. Jestem z nich bardzo dumna - powiedziała w rozmowie z dziennikarzem "Sądeczanina" Dorota Smaga, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Nowym Sączu.

- Jestem bardzo zadowolona. Mam dobre wyniki z egzaminów i jestem z siebie dumna. Najlepiej poszła mi matematyka na poziomie podstawowym. Otrzymałam aż 98 procent. Najgorzej poszedł mi egzamin z języka polskiego, z którego otrzymałam 60 procent. Złożyłam już dokumenty na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim i Ekonomicznym. W wakacje planuję trochę popracować i trochą odpocząć - powiedziała nam Monika Peciak, absolwentka sądeckiej "Dwójki".

- Z przedmiotów obowiązkowych mam ponad 90 procent. Z kolei z przedmiotów dodatkowych najlepiej poszła mi chemia, z której otrzymałem 73 procent, a najgorzej matematyka rozszerzona, która według mnie w tym roku była bardzo trudna. Chciałbym od października studiować stomatologię na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie – opowiada Jan Krzyszycha, tegoroczny maturzysta. ([email protected] Fot. RG Film RG)

Maturzyści poznali wyniki egzaminów. Jak im poszło?
Absolwenci szkół średnich znają już wyniki tegorocznych matur. W nocy zostały opublikowane na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Od samego rana uczniowie odwiedzają swoje szkoły, gdzie odbierają świadectwa maturalne. Jak im poszło?Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu