Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
15/09/2021 - 16:10

Krzesło Świętej Kingi kolejny raz gromadzi Sądeczan [WIDEO]

Na Przehybie w minioną niedzielę po raz kolejny odbyła się uroczysta msza święta upamiętniająca poległych w Kampanii wrześniowej. Uroczystość przy Krześle Świętej Kingi ściąga pielgrzymów z okolicznych parafii.

W niedzielę 12 września przy ołtarzu pod Krzyżem III Tysiąclecia (koło głazu - krzesła św. Kingi) na Przehybie miała miejsce patriotyczna msza święta  w rocznicę poświęcenia Krzyża, który dumnie wznosi się w tamtym miejscu. Miejsce zabezpieczone zostało przez Nadleśnictwo Stary Sącz.

Uroczystość organizowana z inicjatywy Zarządu Koła Światowego Związku Armii Krajowej w Starym Sączu oraz parafię pod wezwaniem św. Antoniego Padewskiego w Gołkowicach ma charakter patriotyczny. Przypomina o agresji na Polskę we wrześniu 1939 r. nazistowskich Niemiec i sowieckiej Rosji oraz grupach partyzantów, którzy działali w lasach Beskidu Sądeckiego.

Corocznie uczestniczą w tym wydarzeniu przedstawiciele środowisk kombatanckich i lokalnych władz samorządowych, harcerze, grupy rekonstrukcyjne oraz mieszkańcy okolicznych miejscowości, turyści i młodzież szkolna. Po raz kolejny uroczystość uświetnił przejazd banderii konnej "ISKRA" Dolina Dunajca.

(P.B.)

Msza przy Krześle Świętej Kingi
Przehyba, 12.09.2021


Dziękujemy za przesłanie błędu