Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 29 listopada. Imieniny: Błażeja, Margerity, Saturnina
24/10/2021 - 21:20

Kordian śpiewał dla Basi. Koncert porwał publiczność [ZDJĘCIA][WIDEO]

Ci, którzy wybrali się niedzielnego wieczoru do sądeckiego amfiteatru z pewnością nie żałują. Kordian porwał publiczność swoimi największymi hitami. Jego występ poprzedziły licytacje. Wszystko, by pomóc chorującej na wrodzoną ślepotę Lebera Basi Pierzchale.

4-letnia Basia Pierzchała cierpi na wrodzoną ślepotę Lebera. W ubiegłym roku dziewczynka z dnia na dzień straciła wzrok. Bardzo chciałaby jeszcze raz ujrzeć swoich rodziców. Teraz pojawiła się szansa na spełnienie jej marzenia. Musi zostać poddana nowatorskiemu zabiegowi, którego koszt wynosi blisko 4 miliony złotych.

To właśnie z myślą  o niej, w niedzielę w sądeckim amfiteatrze odbył się koncert charytatywny. Poprzedzony został licytacjami, które poprowadził znany aktor Michał Milowicz oraz gwiazda wieczoru – Wacław „Kordian” Cieślik.

Publiczność mogła zakupić między innymi koszulki, worki czy ręczniki z nadrukami nawiązującymi do jego twórczości. Wiele osób, do których trafiły, postanowiły ponownie wystawić je na licytację internetową, by dochód na rzecz Basi był jeszcze większy.

Do nabycia były również specjalnie wyprodukowane kolczyki lachowskie oraz rękawice bokserskie z podpisem Mariusza Wacha i innych znanych bokserów. Widownia chętnie brała udział w licytacji, podbijając cenę, by była jak najwyższa.

Zgromadzonym zaprezentował się także zespół z sądeckiego pałacu młodzieży, a wzruszony ojciec Basi dziękował wszystkim za pomoc córce. Swoje umiejętności wokalne zaprezentował także Milowicz śpiewając swoją autorską piosenkę oraz utwór „Gdy nam śpiewał Elvis Presley” Krzysztofa Krawczyka.

Następnie przyszedł czas na „danie główne”, a więc koncert Kordiana z zespołem, odbywający się pod hasłem „Kordian jakiego nie znacie”. Artysta porwał publiczność, śpiewając swoje hity –„Dziewczyna z gór”, „18 lat”, „Jest pięknie tak” czy „Wyścig z czasem”.

Poza występami na scenie, muzyk wyszedł również do publiczności, śpiewając pośród nich i przybijając „piątki”. Całość wypadła bardzo okazale, zgromadzeni wyglądali na zachwyconych występem.

Do tej pory na leczenie dziewczynki udało się uzbierać ponad 27 tysięcy złotych. To kropla w morzu potrzeb, bo wciąż brakuje ponad 3 miliony złotych. Jeśli i ty chcesz pomóc, kliknij TUTAJ i wpłać dowolną sumę pieniędzy na leczenie chorej dziewczynki. Liczy się każdy grosz. Pamiętaj! Dobro wraca! 

Relacja z koncertu znajduje się w materiale filmowym. (m.pogwizd@sadeczanin.info, wideo: Mateusz Pogwizd, fot.: Mateusz Pogwizd)

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawował "Sądeczanin”

Koncert dla Basi Pierzchały
W sądeckim amfiteatrze odbył się koncert charytatywny dla dla cierpiącej na wrodzoną ślepotę Lebera Basi Pierzchały. Poprzedziły go licytacje.


Dziękujemy za przesłanie błędu