Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
19/06/2021 - 11:20

Hip Hop Festival: Kartky, OSTR i Kubańczyk zrobili show w amfiteatrze! [ZDJĘCIA]

W piątkowy wieczór sądecki amfiteatr po raz pierwszy gościł tak dużą imprezę. Na Hip Hop Festivalu wystąpili Kartky, OSTR i Kubańczyk. Oprócz koncertu gwiazd oglądaliśmy również liczne występy początkujących raperów oraz grup tanecznych. Całość wyglądała bardzo okazale.

Otwarty niedawno sądecki amfiteatr, w piątek, po raz pierwszy w historii gościł tak dużą imprezę. Hip Hop Festival rozpoczął się o godzinie 17 i od samego początku był elektryzujący dla wszystkich fanów tego gatunku muzyki.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się raperzy-amatorzy. Wykonywali swoje autorskie utwory, mając okazję do pokazania ich szerszemu gronu. Oprócz osób z naszego lokalnego środowiska, pojawiali się także przyjezdni. Na scenie zaprezentowała się m.in. grupa z Warszawy.
 


Swoje umiejętności pokazywali również tancerze. Zorganizowany był specjalny konkurs breakdance, w którym cztery drużyny walczyły o zwycięstwo. Poziom był naprawdę wysoki, a rywalizacja bardzo zacięta. Również w tym przypadku oprócz lokalnych grup, występowały przyjezdne. Swoje utwory zaprezentował także skład prosto ze Śląska – „Loża Masorza”.

Zanim na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru, prezydent Ludomir Handzel powitał wszystkich zgromadzonych i zapowiedział, że tego typu wydarzenia będą w przyszłości kontynuowane. Jak mówił, pytany przez prowadzącego, sam najbardziej czeka na występ Kubańczyka.

Nadszedł czas na trzy "dania główne" piątkowego wieczoru. Jako pierwszy zaprezentował się Kartky. Jego koncert porwał publikę. Fani usłyszeli największe przeboje rapera – „Dziewczyna szamana”, „Koszmar minionego lata” czy opublikowaną niedawno piosenkę – „Miło bez ść”.

Po nim wystąpił jedyny w swoim rodzaju OSTR. Jego występ, oprócz klasycznego koncertu, miał też elementy stand-up. Legenda polskiej sceny hip-hopowej bawiła publikę, śpiewając jednocześnie swoje hity – „ABC”, „Kochana Polsko” czy „Tabasko”. Pojawił się również freestyle, w którym jak wiadomo Ostry jest bardzo dobry.

Jako ostatni wystąpił Kubańczyk. Także przy jego występie publika bawiła się znakomicie, śpiewając razem z raperem największe hity, które podbiły polski internet – „Zwykły Chłopak”, „Lady Pank”, „Stargard” czy „Osiedlowe ławki”.  Artysta oznajmił, że jego płyta pokryła się platyną. Koncert był bardzo efektowny.

Po swoich występach, raperzy chętnie pozowali do zdjęć i rozdawali autografy. Impreza była bardzo udana i z pewnością dostarczyła wszystkim zgromadzonym wielu niezapomnianych wrażeń. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: Quality Time)

Hip Hop Festival w Nowym Sączu
Kartky, OSTR i Kubańczyk zrobili w sądeckim amfiteatrze prawdziwe show.


Dziękujemy za przesłanie błędu

„Mecenas Czytelnictwa”Miesięcznik Sądeczanin sierpień 2021