Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
07/02/2023 - 07:05

Ochotnica Dolna: ta książeczka sprawi, że Gorce nie będą miały przed dziećmi żadnych tajemnic

Książeczka ta adresowana jest przede wszystkim do najmłodszego czytelnika. Jest kolorowa, wypełniona tak lubianymi przez dzieci fajnymi rysunkami i bardzo przystępną treścią. O czym jest? O bogactwie przyrodniczym i kulturowym Gorców.

Takiej publikacji zgłoszonej do konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora jeszcze nie było.

„Gorce – wołoska kraina”, niewielka książeczka, do której tekst napisał i wykonał ilustracje Marcin Wierzchowski to, można powiedzieć publikacja w rodzaju fajnego kolorowego komiksu. Dzieci za nimi przepadają.

- Okryj kulturowe i przyrodnicze bogactwo Gorców. Poznaj historię Wołochów, przodków dzisiejszych górali – tak zachęca najmłodszych do zapoznania się z treścią tej książeczki rysunkowa postać sympatycznego górala z Gorców.

Książka „Gorce – wołoska kraina” zostało zgłoszone do XI konkursu o Nagrodę im. ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii „Książka o Sądecczyźnie” 2022.

Kto wydał tę publikację? Stowarzyszenie Okrywamy Gorce w ramach projektu – „Tu się wszystko zaczęło – kongresowe rozmowy”.

- Ta niewielkich rozmiarów publikacja, to forma odkrywania przez najmłodszych kulturowego i przyrodniczego bogactwa Gorców – czytamy w uzasadnieniu zgłoszenia do konkursu. – Treść książki umożliwia poznanie historii Wołochów – przodków dzisiejszych górali.

Dalszą część tekstu czytaj na następnej stronie - TUTAJ

Dziękujemy za przesłanie błędu