Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
03/02/2023 - 12:30

Nowy Sącz: Wszyscy modlą się o Jego beatyfikację

Ciężko zrozumieć i wytłumaczyć ten paradoks ,,zapomniany - najbardziej znany”? O kim mowa? O ojcu Józefie Andraszu SJ zmarłym w 1963 roku jezuicie, autorze niedokończonej ,,pierwszej biografii” św. Siostry Faustyny Kowalskiej. 1 lutego minęła 60. rocznica jego śmierci. Wszyscy modlą się o jego beatyfikację.

 

„Józef Andrasz SJ kierownik duchowy świętej siostry Faustyny Kowalskiej” to druga książka o tym duchownym autorstwa Stanisławy Bogdańskiej. Publikacja ukazała się drukiem w 2022 roku. Została zgłoszona do XI konkursu o Nagrodę im ks. prof. Bolesława Kumora w kategorii „Książka o Sądecczyźnie” 2022.

Książkę do tej prestiżowej nagrody rekomenduje Fundacja Andrasz z Wielogłów koło Nowego Sącza

- Autorka, odnosząc się do tekstów źródłowych, odkrywa zupełnie zapomnianą postać ks. Józefa Andrasza, jezuity, autora niedokończonej ,,pierwszej biografii” św. Siostry Faustyny, najbardziej znanego sądeczanina na świecie, jak pisze Jakub Bulzak w numerze 8 kwartalnika „Sądeczanin Historia” z 2020 r. Jak zrozumieć ten paradoks ,,zapomniany - najbardziej znany”? – czytamy w uzasadnieniu zgłoszenia do konkursu o Nagrodę im. ks. prof. B. Kumora. -  Sięgając po książkę ,,Józef Andrasz kierownik duchowy św. siostry Faustyny Kowalskiej”, możemy znaleźć odpowiedź. Autorka skupia się na postaci ojca Andrasza, ukazując go jako gorliwego i rozmiłowanego w Bogu kapłana i zakonnika. W sposób bardzo przystępny przybliża czytelnikowi skromną postać duchownego, który z pokorą i poświeceniem służy innym, podejmując szeroką działalność duszpasterską, organizacyjną i pisarską.

Przedstawia życie i dzieło ojca Józefa Andrasza w sposób całościowy, ukazuje wszystkie najważniejsze pola jego zaangażowania. Po zapoznaniu czytelnika z najważniejszymi faktami biograficznymi, a także po przedstawieniu wspomnień o ojcu Andraszu, autorka prezentuje w dalszej części publikacji jego zaangażowanie i pracę na niwie Pańskiej.

Dalszą część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJ









Dziękujemy za przesłanie błędu