Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
03/10/2019 - 22:50

Ksiadz prałat Stanisław Czachor obchodził 50-lecie pracy duszpasterskiej w Sączu

Niezwykły jubileusz, 50-lecie pracy duszpasterskiej w Nowym Sączu obchodził dzisiaj ksiądz prałat Stanisław Czachor, wieloletni i pierwszy proboszcz Parafii pw. Świętego Kazimierza, nestor sądeckich kapłanów, żarliwy patriota i kaznodzieja.


Ks. Stanisław Czachor
pochodzi z Niedzielisk k. Brzeska. Wyrastał w bardzo religijnej i patriotycznej rodzinie chłopskiej. Jego ojciec założył mleczarnię w Szczurowej i przyjaźnił się z Wincentym Witosem, razem trafili za działalność w PSL w 1932 roku do Berezy Kartuskiej.

W 1948 roku Stanisław Czachor wstąpił do seminarium tarnowskiego. Po święceniach kapłańskich pracował na parafii w Borzęcinie, a potem przez 11 lat w Dębicy. W 1969 roku roku objął rektorat kaplicy szkolnej w Nowym Sączu (po ks. Józefie Gucwie, późniejszym biskupie pomocniczym diecezji tarnowskiej), a w 1977 roku został pierwszym proboszczem parafii św. Kazimierza.

Ks. Stanisław Czachor

Proboszczował do 2001 roku, kiedy w wieku 70. lat przeszedł na emeryturę, pozostając w parafii jako rezydent, posługując niestrudzenie na kazalnicy i w konfesjonale. (Fot. Sylwester Adamczyk)

Ks. prałat Stanisław Czachor jest z nami już 50 lat!
Niezwykły jubileusz, 50-lecie pracy duszpasterskiej w Nowym Sączu obchodził w czwartek 3 października ksiądz prałat Stanisław Czachor


Dziękujemy za przesłanie błędu