Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 12 sierpnia. Imieniny: Hilarii, Juliana, Lecha
06/11/2019 - 20:15

Stypendium im. Henryka Szewczyka – zapraszamy Was na dziennikarski pokład!

Z ogromnym wzruszeniem i nie mniejszą dumą mamy zaszczyt ogłosić ustanowienie stypendium im. naszego kolegi śp. Henryka Szewczyka, wieloletniego redaktora naczelnego portalu Sądeczanin.info i miesięcznika "Sądeczanin". Kto może się o nie ubiegać?

Redaktor Henryk Szewczyk dla naszej redakcji i dla Fundacji Sądeckiej był przede wszystkim świetnym publicystą, fantastycznym felietonistą i bliskim kolegą oraz szefem, na którego zawsze – co bardzo ważne w zawodzie dziennikarza – można było liczyć. Ale jego zasługi dla naszego regionu, szczególnie związane z jego działalnością solidarnościową są zdecydowanie większe. Dlatego Fundacja Sądecka ustanowiła Stypendium im. Henryka Szewczyka dla młodych dziennikarzy.

Zobacz też: Stypendium Braci Potoczków: nagrodziliśmy kolejnych omnibusów z historii

Stypendium przyznawane jest dwóm Laureatom wybranym przez specjalnie powołaną do tego celu Kapitułę Stypendialną i stanowi:
1) stypendium w formie pieniężnej w wysokości 984 złotych brutto (słownie: dziewięćset osiemdziesiąt cztery złote), wypłacane każdemu z Laureatów za każdy miesiąc kalendarzowy, w okresie od 1 października 2019 r. do dnia 30 czerwca 2020 r.
2) stypendium w formie dwumiesięcznego stażu w miesiącach lipiec – sierpień 2020 r. w redakcji serwisu „Sądeczanin”.
3) stypendium w formie akredytacji dziennikarskiej na XXX Forum Ekonomiczne w Krynicy, w dniach 8-10 września 2020 r.

O stypendium mogą ubiegać się studenci wszystkich kierunków i stopni kształcenia, którzy nie ukończyli 35 roku życia i mogą wykazać się osiągnięciami dziennikarskimi. Szczegółowy regulamin  TUTAJ

Osoba ubiegająca się o przyznanie stypendium, do dnia 20 listopada 2019 r. zobowiązana jest przesłać na adres: Fundacja Sądecka, ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz, z dopiskiem: Stypendium im. Henryka Szewczyka wniosku o przyznanie Stypendium. Wniosek stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu i dostępny jest TUTAJ (wesja w Wordzie)

Zapraszamy na pokład! Dziennikarstwo może dla Was okazać się największą przygodą życia!

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)