Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
11/12/2020 - 17:20

Nowy Sącz Nowe Technologie - nagrody odebrane!

Vouchery na łączą wysokość 3700 zł oraz pamiątkowe dyplomy zostały dziś odebrane przez laureatów konkursu "Nowy Sącz. Nowe Technologie". Za nami już piąta edycja tego prestiżowego projektu.

Jak mówi Przemysław Bawołek, dyrektor biura Fundacji Sądeckiej, celem konkursu było propagowanie wśród dzieci młodzieży Sądecczyzny zainteresowania nowymi technologiami oraz przedmiotami szkolnymi z zakresu nauk ścisłych, rozwijanie kreatywności i umiejętności logicznego myślenia, uświadamianie istoty wykorzystywania zaawansowanych rozwiązań technicznych w celu ułatwiania życia ludzi, rozbudzanie postaw prospołecznych i etycznych w zakresie tworzenia i wykorzystania nowinek technologicznych, a także wyróżnienie osób najbardziej kreatywnych i uzdolnionych technicznie oraz wybitnych w zakresie nauk technicznych.

We wskazanym w regulaminie terminie, do konkursu konkursowego zgłosiło się 45 uczestników (z tego 30 w kategorii szkoły podstawowe oraz 15 w kategorii szkoły średnie). Przypominamy również, że I etap konkursu został przeprowadzony na platformie cyfrowej Moodle i miał formę interaktywnego quizu. Został on uruchomiony 7 grudnia br.

O zwycięstwie decydował najwyższy wynik. W przypadku remisów komisja przyjęła algorytm korzyści na rzecz uczestnika, który wypełnił test w krótszym czasie. W przypadku zespołów kilku-osobowych wynikiem była średnia arytmetyczna indywidualnych wyników członków zespołu, a czasem wypełnienia testu - średnia arytmetyczna indywidualnych czasów członków zespołu.

Zgodnie z regulaminem do II etapu awansowali wszyscy uczestnicy I etapu, ale tylko najlepszych 10 zespołów z każdej z kategorii mogło rywalizować o nagrodę główną (o pierwszeństwie decydował wyniki po I etapie). Do finału z kolei awansowali wszyscy uczestnicy II etapu, ale tylko najlepszych 5 zespołów z każdej z kategorii mogło rywalizować o nagrodę główną.

III etap polegał na montażu filmu bądź prezentacji multimedialnej pokazującej zastosowanie przez zespół konstrukcji/aplikacji/technologii przedstawionych w pracach nadesłanych w II etapie.

Tak wyglądają końcowe wyniki:

I miejsce w ćwierćfinale konkursu za najlepszy wynik quizu wiedzy o technologiach informacyjno-komunikacyjnych i tym samym vouchery w wysokości po 300 zł zdobyli odpowiednio:

  • w kategorii szkoły podstawowe: 14-letni Miłosz Surma ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Nowym Sączu;
  • w kategorii szkoły średnie: zespół 18-latków w składzie: Krzysztof Borek, Szymon Tomaszewski (obydwaj ZS Elektr.-Mechan. w NS), Piotr Bulzak (ZS w Marcinkowicach).

I miejsce w półfinale konkursu za najlepsze prace i tym samym vouchery w wysokości po 300 zł zdobyli odpowiednio:

  • w kategorii szkoły podstawowe: 14-letni Sebastian Kochmański z Katolickiej Szkoły Podstawowej (za wykonanie gry o Nowym Sączu w programie Scratch 2)
  •  w kategorii szkoły średnie: 17-letni Jakub Korek z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Nowym Sączu (za opracowanie Aplikacji SwimGy)

I miejsce i tym samym główne nagrody finałowe przyznawane za najlepsze prezentacje prac w postaci multimedialnej bądź filmowej otrzymują odpowiednio:


Z zachowaniem zasad dystansu społęcznego gratulacje laureatom, którzy zgłaszali się do biura Fundacji Sądeckiej po odbiór dyplomów oraz nagród, składał założyciel Fundacji Sądeckiej, Zygmunt Berdychowski.

Dzięki voucherom laureaci konkursu będą mogli dokonać zakupu akcesoriów komputerowych. Przypominamy również, że organizatorem konkursu była Fundacja Sądecka, a "Sądeczanin" był jej patronem medialnym. Wszystkim raz jeszcze gratulujemy. (P.B.)

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa MałopolskiegoDziękujemy za przesłanie błędu