Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lutego. Imieniny: Agaty, Filipa, Justyniana
16/05/2022 - 14:20

„Pnioki” i „ptoki” z Łąckiego Klubu Literackiego łączy miłość do regionu

Na 4. Sądeckich Targach Książki nie brakowało poetów. W wydarzeniu brał udział również Łącki Klub Literacki. Spotkanie autorskie z jego członkami było bardzo ciekawe. Artyści zaprezentowali niektóre ze swoich wierszy.

4. Sądeckie Targi Książki już za nami. Wydarzenie było niezwykle ciekawe i przyciągnęło sporo osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania autorskie, których było bardzo dużo. Dzięki nim mogliśmy bliżej poznać m.in. znanych twórców.

Swoje dzieła prezentowali też członkowie Łąckiego Klubu Literackiego. W spotkaniu autorskim wzięli udział Bronisław Kozieński (Bronek z Obidzy), Jerzy Trzaja, Joanna Garwol, Franciszek Opyd, Stanisław Glistak, Marzena Setlak. Zapowiedzi czytała Agnieszka Gromala, a na skrzypcach grała Gabriela Matusiewicz.

- Jesteśmy poetami z Ziemi Łąckiej. Łączy nas miłość do tego regionu. Część z nas to „pnioki”, bo urodzili się tutaj z dziada, pradziada, a część to „ptoki”, bo jest przyjezdna. Prawie wszyscy należymy do Towarzystwa Miłośników Ziemi Łąckiej – mówi Marzena Setlak.

- Wszyscy się znamy i lubimy. Są tutaj zarówno osoby młodsze, jak i starsze. Każdy z nas ma wydane swoje tomiki. Od wielu lat nasze wiersze są publikowane w „Almanachu Łąckim” i „Wiadomościach Łąckich”, wydawanych przez gminę – dodaje.

Spotkanie autorskie było okazją do zaprezentowania twórczości zgromadzonej widowni. Relacja wideo pojawi się wkrótce na naszym portalu. ([email protected], fot.: TK)Dziękujemy za przesłanie błędu